Fotbalisté Dobrušky byli v souboji s favorizovanou hradeckou Olympií blízko bodovému zisku, ale chybělo jim potřebné štěstí. Rychnov přivezl tři body z Nového Města nad Metují. Svěřenci trenéra Martina Kameníka byli na umělém trávníku nováčka po celý zápas lepším týmem a zaslouženě vyhráli.

Dobruška – Olympia 1:2
Bohuslav Jakoubek, trenér TJ Dobruška: „Dnes jsme chtěli dobře bránit a vyrážet k rychlým brejkům. Lze říct , že se nám to po celé utkání dařilo a soupeře jsme pouštěli do koncovky minimálně. Škoda gólu v 56. minutě na 0:2, kdy jsme ve středu hřiště zbytečně ztratili míč a následně inkasovali. Myslím, že ve druhé půli jsme byli lepší, měli jsme šance u kterých nám však chybělo trochu štěstí. Dnes nevyhrál lepší, ale šťastnější tým. Dění na hřišti by lépe odpovídala dělba bodů , kterou si naši hráči za předvedený výkon zasloužili."
František Bárta, sekretář FC Olympia Hradec Králové: „Doufejme, že se historie nezeptá… Dnes potěšil výsledek zápasu a snad i pár fragmentů z prvního poločasu."

Nové Město – Rychnov 0:2
Domácí tým vstoupil do utkání velice vlažně a od samého začátku se musel bránit. Hosté hráli s daleko větším nasazením, byli pohyblivější a také fotbalovější. Herní převaha však končila na hranici vápna. Nebezpečné situace si hosté vytvářeli hlavně po standardních situacích, ale ty většinou vyřešil brankář Krunčík. Domácím se nevedlo prakticky nic. Vázla kombinace, propadali v osobních soubojích a hra dopředu prakticky neexistovala. Když už se zdálo, že poločas skončí bez branek, přišla tragická přihrávka domácích na polovině hřiště, následoval rychlý útok, který domácí zastavili nedovoleným zákrokem a z nařízeného trestného kopu poslal Martin Valášek hosty do vedení – 0:1.
V druhém poločasu se herní projev domácích fotbalistů zlepšil. Lepším pohybem si vytvořili mírnou převahu, ale jejich snaha končila většinou špatnou finální přihrávkou a tak se prakticky nedostali do zakončení. Pozorně bránící hosté naopak podnikali velice nebezpečné protiútoky, vytvořili si několik slibných šancí, ale ty se štěstím obrana domácích přečkala. V závěru utkání však jeden bleskový útok dotáhli do úspěšného konce a Jakub Jedlinský zvýšil jejich vedení na 0:2. Snaha domácích v poslední pětiminutovce již změnu ve skóre nepřinesla a hosté si tak zaslouženě odvezli tři body.
Miloš Killar, trenér MFK Nové Město nad Metují: „Dnes to byl jeden z nejhorších výkonů letošního podzimu. Naše hra byla bez pohybu, bez nápadu, se spoustou chyb už v rozehrávce a jen neschopnost soupeře dotáhnout všechny šance nás držela alespoň trochu ve hře. Branku hostí jsme dnes neohrozili, mezi tyče mířily pouze dvě střely, pokud se tomu vůbec dá tak říkat. Soupeř si tak zcela zaslouženě odváží všechny body a nám nezbývá než se dobře připravit na další utkání."
Martin Kameník, trenér FC Spartak Rychnov nad Kněžnou: „Do Nového Města jsme přijeli s respektem a odhodláním se oproti minulému týdnu zlepšit. Podařilo se a jsme spokojeni. Na všech postech jsme podali zodpovědný a kvalitní výkon. Výborně zahráli Standa Pohl a Dominik Trejtnar." ⋌(dr, zm)