Neúspěšné období v elitní krajské soutěži prožívají v současnosti fotbalisté SK Týniště nad Orlicí. Po vydařeném vstupu do sezony jsou jejich výkony nyní matné, mužstvu se nedaří. Svědčí o tom i jejich remíza na domácím trávníku 1:1 se Slavií Hradec Králové.

K nejlepším hráčům v týnišťském dresu patřil zkušený obránce JAN PLAŠIL, který také vsítil vedoucí gól týmu z Olšiny. „Rohový kop David Stejskal perfektně zahrál na přední tyč, já jsem míč hlavou do sítě jen prodloužil, byl to jednoduchý gól", sdělil po utkání týnišťský kapitán.

Co podle vašeho názoru rozhodlo o dělbě bodů?
Těžko říci, nicméně asi rozhodla naše hrubá nedisciplinovanost. Dostat vyrovnávací gól v 90. minutě, to je tragédie, to si zkrátka nemůžeme dovolit. Je to trestuhodné a tak zkušenému týmu by se to nemělo stávat.

Výkon mužstva nebyl optimální. V čem vidíte příčiny?
V současné době je naše mužstvo z formy, dobře nehrajeme už nejméně v posledních čtyřech, pěti zápasech. Myslím, že jsme to alespoň odbojovali, škoda té jediné nepokryté akce, ze které soupeř vyrovnal. Ten zápas byl oboustranně bez šancí, hosté však prokázali větší vůli po úspěchu.

V příštím kole se Týniště představí v Kratonohách. S jakou taktikou vyrukujete na svého soupeře?
Každý hráč musí bojovat, jeden musí hrát za druhého. Samo to zkrátka nepřijde, což si možná někteří hráči neuvědomují. Musíme všichni makat, makat a současnou nepříznivou situaci zlomit bojovností. Nejde nám to, nedaří se a právě bojovnost by nám mohla zpět přinést výkony, které nás zdobily v jarní části  a přinášely úspěch.  (hl)