Krajský přebor: Trenéra Doudleb zklamalo chování domácích hráčů. V souboji týmů ze dna se probudili kostelečtí střelci.

Přepychy - Doudleby 3:1

Důležitost střetnutí svazovala nohy aktérům z obou mužstev. V první šanci okresního derby se ocitli hosté, ale přepyšská obrana odvrátila na roh. Pak tři šance zahodili domácí střelci, za což byli svěřenci trenérského dua Seifert – Pavel potrestáni. Do vedení šel doudlebský Velešov po rychlém protiútoku, který zakončil Schod – 0:1. Ve 38. min. domácí Rejzek přešel přes tři soupeře a bombou z ostrého úhlu vyrovnal na 1:1. Těsně před přestávkou byl v pokutovém území Doudleb faulován Havel a Petera nařízenou penaltu proměnil - 2:1. Vítěznou pojistku vstřelili Přepyšští v 52. min., kdy byl nedovoleně zastaven Slezák, ale sudí ponechal výhodu a Havel zvýšil na 3:1 hlavou. Zvýšit vedení domácích mohli ještě dvakrát střídající Chválek i Havel a doudlebskou šanci v samotném závěru hasil na brankové čáře gólman Krunčík.

„Od začátku se hrál nervózní zápas. Hráči si byli vědomi, co je ve hře. Musím hráče pochválit za nasazení. Tříbodový zisk na domácím hřišti je pro nás v boji o záchranu nesmírně důležitý, ale zdaleka nemáme vyhráno,“ ohlédl se za derby domácí asistent Miroslav Pavel.

A jak viděl okresní souboj trenér Doudleb Jan Chasák? „Navzdory porážce si troufám říct, že jsme byli aktivnějším týmem. Bohužel jsme ale domácím po individuálních chybách nabídli šance, které využili. Nedůstojné prestižního zápasu bylo chování domácích hráčů, kteří často polehávali na trávníku a schovávali míč, abychom nemohli hrát.“

Branky: 39. Rejzek, 43. Petera z pen., 52. Havel - 34. Schod.

Č. Kostelec - Rychnov 3:0

Rychnovští fotbalisté se vrátili s prázdnou poté, co dvakrát inkasovali po trestných kopech. Třetí gól přidali hráči Červeného Kostelec po situaci silně zavánějící postavením mimo hru. „Domácí potřebovali nutně získat tři body, aby se vzdálili sestupovému pásmu a tomu podřídili veškerou taktiku. Hráli agresivně. My se jejich hře bohužel přizpůsobili. Snažili jsme se podnikat rychlé brejky a je škoda, že jsme bezbrankový stav neudrželi do přestávky. Domácí i po přestávce produkovali taktiku dlouhých nakopávaných míčů, které na nás platily, protože soupeř měl výškovou převahu. Mohli jsme vstřelit kontaktní gól, ale Štěpánek jen orazítkoval tyč. Domácí pak z rychlého protiútoku pečetili třetí brankou. Plusem utkání z našeho pohledu je skutečnost, že jsme dohráli bez zranění a vyloučení,“ zhodnotil vystoupení svých svěřenců v Červeném Kostelci rychnovský lodivod Martin Hodoval.

Branky: 69. a 86. Škoda, 38. Švertšal.

Kostelec n. O. – Libáň 5:1

Kostelečtí kanonýři v předchozích šesti jarních zápasech vstřelili pouhé čtyři branky. V duelu proti poslednímu celku z Libáně se probudili a přidali dalších pět (!), což jim přineslo jednoznačné vítězství 5:1 a kontakt se zachraňujícími se soupeři. Zítra doma hostí v sousedském derby Doudleby. Hraje se od 17 hodin.

Branky: 39. a 55. Mráz, 20. Tichý, 28. řehák z pen., 47. Šrámek – 34. Šimek.