Svěřence trenéra Radka Hrubého nečeká lehká úloha. Náchod (10. místo, 21 bodů) na úvod jara přivezl dva body z Vysokého Mýta, kdy po bezbrankové remíze uspěl na pokutové kopy. „Soupeř má mladé, běhavé mužstvo a v brance zkušeného Kobose. Náchod bude chtít naplno bodovat, ostatně jako každý tým v domácím prostředí," uvědomuje si týnišťský asistent Vladimír Pacholík a dodává: „Je to zápas o šest bodů. Naším cílem je přivést do Týniště body. Neprohrát by bylo určitě příjemné. Jak toho docílit? Musíme vycházet ze zabezpečené obrany a pokoušet se o rychlé brejky. Snad nám nějaký vyjde."fad

Říká se, že vítězná sestava se nemění. Bude to platit i v případě týmu z Olšiny? „S největší pravděpodobností nedojde k zásadním změnám. Uvidíme, jak na tom budou hráči zdravotně po posledním tréninku. Zatím je kádr kompletní, pouze Lemfelda trápí bolavá záda," uvedl Pacholík.

Duel s Náchodem bude prvním ze série čtyř východočeských derby, které týnišťský tým absolvuje. Po utkání v Náchodě Týniště přivítá Letohrad, potom zajíždí do Ústí nad Orlicí a hostí B-tým Pardubic.

Na otázku, s kolika body z těchto zápasů by byl spokojen, Pacholík se smíchem odpověděl: „ S dvanácti! Ale vážně. Získat body je vždy těžké. Nelze to napočítat dopředu. Naplánovat se to nedá, jedině vyhrát. Jdeme zápas od zápasu a uvidíme, kolik bodů budeme mít po těchto zápasech."

Náchodský trenér Jan Míl si je moc dobře vědom síly soupeře, v jehož středu vyniká Plašil, jenž ze středové řady doplňuje čtyřčlennou defenzívu. Domácí kouč bude také své hráče nabádat na důsledné krytí ex-náchodského kanonýra Mergance, který stále ukazuje, že je gólovým útočníkem. „Musíme k dobré defenzívě tentokrát ukázat víc odvahy, sebedůvěry a větší kvalitu v útočné fázi," naráží náchodský trenér na věci, které jeho týmu v prvním utkání chyběly.

Náchod se určitě bude muset obejít bez útočeně laděného Simona, zbytek kádru by měl být v pořádku. Náchodský lodivod ještě rovněž váhá nad složením ideální jedenáctky. „Uvažujeme o změnách na dvou postech, ale definitivně se rozhodneme po předzápasovém tréninku," dodává náchodský stratég.