Rychnovsko – Fotbalový krajský přebor na Královéhradecku pomalu vrcholí, proto i aktuální 28. kolo slibuje zajímavou podívanou. Co nového se přihodí v pásmu sestupu?

SO 17.00: TJ Velešov Doudleby nad Orlicí (16. místo, 17 bodů) – SK Přepychy (13. místo, 28 bodů). Záchranářské derby, takové přízvisko bude mít alespoň pro přepyšské fotbalisty dnešní duel v Doudlebách. „Bude to zápas jako každý jiný, i když se píše, že je to derby. Budeme se snažit navázat na předchozí vítězství v Broumově, nějaké velké změny v sestavě nechystáme,“ hlásí doudlebský kouč Stanislav Procházka.
Právě tříbodový zisk z minulého kola by pro mužstvo, prakticky již odsouzené k sestupu, mohl být patřičným povzbuzením do dalších bojů. „Potvrdilo se to, co říkám už několik kol, že není lepších týmů, než máme v Doudlebách, je to jen o štěstí,“ myslí si trenér.
Nicméně i přesto se motivace do zbývajících zápasů hledá stěží. „Hráči samozřejmě po několika porážkách v řadě vědí, že záchrana už je nereálná. Ale čekají nás Přepychy, derby, tak doufám, že fotbal bude k pokoukání, a že lidé se pobaví,“ přeje si Procházka.
V Přepychách si uvědomují důležitost dnešního zápasu. „Už je to vyloženě o bytí a nebytí, bezpodmínečně musíme bodovat, protože závěrečná kola mohou být všelijaká. Ale stále máme všechno ve svých rukou,“ říká přepyšský lodivod Miroslav Pavel.
Kouč ovšem roli favoritů na hřišti posledního celku nepřijal, v Přepychách panují z dnešního derby obavy. „Doudleby nehrají špatně, poslední vítězství je navíc nažhaví. Problém je v tom, že nedávají moc gólů, ale určitě nás hodně potrápí,“ očekává Pavel. Obejít se tentokrát bude muset bez Rejchrta, Katony a Šmídy, otazník visí nad startem Práta.

SO 17.00: TJ Dobruška (7, místo, 38 bodů) – Sokol Lhota pod Libčany (2. místo, 54 bodů). Nováček po jarních nevýrazných výkonech minulou neděli zvítězil v České Skalici a zbytek sezony může dohrát bez stresu. „Psychická deka spadla určitě ze mě, uvidíme jestli taky z hráčů. Přijede kvalitní tým, který praktikuje technickou hru. Diváci by mohli vidět pěkný fotbal,“ řekl dobrušský trenér Milan Mikušík a na adresu soupeře dodal: „Lhota má kvalitní obranu řízenou zkušeným Králem. Pozor si musíme dát na útočné duo Klouda – Mráz, které dohromady vstřelilo třicet branek.“ Hráčský kádr Dobrušky je stejný jako minulý týden, chybět bude zraněný Čada. „Náš cíl je jasný. Po jarních domácích výkonech si chceme napravit reputaci a předvést kvalitní výkon,“ sdělil Milan Mikušík.

NE 10.15: SK Převýšov (1. místo, 70 bodů) – FC Spartak Rychnov nad Kněžnou (12. místo, 32 bodů). Na půdě divizního Převýšova nečeká Rychnovské nic lehkého. „To dobře víme. Domácí jsou velkým favoritem. My se pokusíme dosáhnout co nejlepšího výsledku. Na utkání se připravujeme jako na každé jiné. Pozitivní je, že máme kompletní hráčský kádr,“ poznamenal rychnovský trenér Josef Pleskot, který neskrývá, že důležitější bude příští kolo, v němž Rychnov přivítá Přepychy. „Duel v Převýšově bereme jako psychickou a herní přípravu na nadcházející utkání jara s Přepychami,“ uvedl Josef Pleskot.

NE 17.00: SK Týniště nad Orlicí (14. místo, 26 bodů) – TJ Jiskra Česká Skalice (3. místo, 48 bodů). Týnišťští fotbalisté potřebují každý bod k vytoužené záchraně, nicméně zítra je čeká obtížný soupeř. Ovšem vzpomínka na předchozí jednoznačné vítězství v Lázních Bělohrad by jim mohla dodat patřičný elán. „Věřím, že hráčům to pomohlo. Především se dostávali do gólových šancí, což v minulosti nebylo. Nezbývá nám, než bojovat. V závěru sezony máme nejtěžší rozlosování, vzájemná bilance s ohroženými celky je také špatná,“ uvědomuje si trenér Týniště Oldřich Bartek. Přestože v týdnu někteří měli zdravotní problémy, pro utkání by podle něj měli být všichni v pořádku.
Není třeba spekulovat o favoritovi nedělního střetnutí, budou to hosté. Čím je tedy zaskočit? „Při kádrech, jaký máme třeba my, příliš překvapit nejde. Můžete maximálně změnit rozestavení nebo upozorňovat na nejlepší hráče soupeře. Ale my už v téhle situaci nemůžeme být zalezlí a hrát na 0:0, prostě musíme útočit,“ burcuje lodivod Bartek.

LEOŠ DRAGÚŇ
PAVEL ILLICH