Přepyšští se nakonec uložili k zimnímu spánku na sedmém místě se stejným bodovým ziskem jako dosáhla šestá královéhradecká Olympia.
Předseda přepyšského oddílu Miroslav Pavel, který sedává na lavičce týmu z Rychnovska v roli asistenta trenéra Ernesta Seiferta, si myslí, že jeho svěřenci mohli skončit i výše.
„Mohlo to být lepší, ale celkově panuje v našem táboru spokojenost. Čtyřiadvacet bodů je dobrých, ale mrzí velká bodová ztráta na domácím trávníku. Ztratili jsme před vlastním publikem jedenáct bodů.“ (v tabulkách „doma“ a „venku“ není zohledněna výměna pořadatelství utkání Olympia Hradec - Přepychy, které bylo přeloženo do Přepych – pozn. red.). Umístění v horní polovině musím hodnotit kladně z netradičního pohledu. Před startem sezony nám řada fanoušků i zasvěcených lidí přímo v klubu nevěřila. Někteří nás dokonce předem odsuzovali k jistému sestupu. Jsem rád, že se hráčům podařilo tyto pesimistické předsezonní předpovědi vyvrátit řadou velmi kvalitních výkonů, “ vrací se Pavel k počáteční nedůvěře, která zavládla v přepyšském táboře.

Co vám nejvíc kalí jinak spokojený pohled na podzimní vystoupení vašich svěřenců?
Jednoznačně zbytečná domácí porážka s Černilovem (3:5). Bylo to třetí podzimní vystoupení. Hrálo se jako vložené kolo ve středu a Černilov byl v té době bez bodu. Tahle domácí porážka bolí nejvíc. Porazili nás doma sice také Olympia a Doudleby, ale musím sportovně uznat, že oba soupeři u nás byli lepší.

Vysokou prohru 0:6 v Náchodě mezi propadáky podzimu nevzpomenete?
Ne, protože tenhle zápas, který se hrál rovněž ve středu, ovlivnil přístup náchodského klubu. Nevím, co to má za smysl, když proti nám soupeř nastoupí s devíti hráči z divizního áčka. Myslím si, že když kluby na B-týmy nemají dostatek fotbalistů, tak ať je nepřihlašují. Podle mě to s fair play hrou nemá nic společného. Přesto jsme se na hřišti v Bělovsi dlouho drželi. Do poločasu jsme prohrávali pouze 0:1 a promarnili dvě vyložené šance. Kdybychom v Náchodě příkladně zabojovali podobně jako v Trutnově, mohli jsme pomýšlet na překvapení. Přitom jsme k utkání odjeli pouze se dvanácti hráči. Rozhodly dva slepené góly, které jsme si v podstatě dali sami, těsně po změně stran.

Zdá se, že vám zápasy vložených kol hrané uprostřed týdne nevyhovují. Prohráli jste doma s Černilovem a následně i v Náchodě…
Je to pravda. Nevím, čím to je. Uprostřed pracovního týdne máme problémy se zkompletováním sestavy. Kluci se problematicky uvolňují ze zaměstnání a jsou unavení.

Při pohledu na nejlepší střelce vašeho celku se těžko hledají útočníci…
Máte pravdu. Naším nejlepším kanonýrem podzimu je předstoper Lukáš Žid. Pět gólů vstřelil záložník Petera a čtyřgólový Kašpar je posilou z béčka. Rozhodně to pro naše útočné hroty není dobrá vizitka.

Na kom jste během podzimu mohli stavět?
Pokud to vezmu od zadních řad, musím začít spolehlivým brankářem Václavem Krunčíkem. Obrana pracovala kvalitně, vždyť po dlouhé době máme v polovině sezony aktivní skóre. V minulosti jsme bývali v minusu. Mezi tahouny týmu řadím stopery Radka Kollára, Lukáše Žida a Milana Rejchrta. V záloze začal dobře Tomáš Rejzek, jenže se brzy zranil. Stabilní výkony podával Pavel Truhlář. Gejza Bendig by měl přidat, ovšem rezervy mají i ostatní středopolaři. Dobře začala posila z Dobrušky Radim Chválek, ale po zranění se už zpět do stejné formy nedokázal dostat. Útočníci skutečně zůstali za očekáváním.

Jak hodnotíte úroveň letošní podzimní části elitní krajské fotbalové soutěže?
Myslím si, že opět došlo k výkonnostnímu poklesu. Už zde není ani trojice manšaftů, která by ostatní viditelně převýšila, jak tomu bývalo v minulosti. Vedoucí Trutnov má nepochybně kvalitní mužstvo, ale hodně těžil z toho, že doma hrál řadu zápasů na umělce, na níž se připravuje. Byla to pro něj nesporná výhoda. Jako jediní jsme dokázali porazit Nový Hradec, který u nás nic výjimečného nepředvedl. Třetí skončil Jičín, který jsme shodou okolností rovněž zdolali. Podle mého názoru se letos dá hrát se všemi soupeři. Když dáte gól, dá se bodovat doma i venku. Při zpětném pohledu si nevybavím zápas, kde bychom herně vyloženě propadli. Nestalo se tak ani při vzpomínané vysoké prohře v Náchodě.

Přepyšští střelci podzimu
7 – Žid
5 – Petera (2 z penalty)
4 – Kašpar
3 – R. Chválek, J. Chválek
2 – Bendig, Truhlář, Javůrek
1 – L. Růžička
Podzim SK Přepychy ve výsledcích
1. kolo - 9. srpna Přepychy – Broumov ⋌3:1 (1:0)
2. kolo – 15. srpna Kunčice – Přepychy ⋌1:2 (0:1)
14. kolo – 19. srpna Přepychy – Černilov ⋌3:5 (1:2)
3. kolo – 23. srpna Přepychy – Jičín ⋌2:0 (1:0)
4. kolo – 30. srpna Rychnov n. K. – Přepychy ⋌0:0 (0:0)
5. kolo – 6. září Přepychy - Nový HK ⋌3:0 (2:0)
6. kolo – 13. září Olympia HK – Přepychy ⋌3:1 (2:1)
7. kolo – 20. září Přepychy - Lhota p. L. ⋌5:1 (0:0)
8. kolo – 27. září Česká Skalice – Přepychy ⋌1:1 (1:1)
9. kolo – 4. říjen Přepychy - Nový Bydžov B ⋌2:2 (1:2)
10. kolo – 11. října Týniště – Přepychy ⋌1:3 (0:1)
11. kolo – 18. října Přepychy - Police n. M. ⋌3:1 (1:0)
12. kolo – 25. října Přepychy - Doudleby n. O. ⋌0:3 (0:1)
15. kolo - 28. října Náchod B – Přepychy ⋌6:0 (1:0)
13. kolo – 1. listopadu Trutnov – Přepychy ⋌2:1 (1:1)