Trenéři fotbalového Hradce by je určitě také brali, ale… Jen základní sada pro tým přijde na více než milion korun. Řešení však existuje - a Votroci ho využívají. Hráče monitorují klasické sporttestery, proto na tréninky i zápasy nosí na ruce hodinky. Nejinak tomu není ani na soustředění v Uherském Brodě, kde se nyní chystají na jarní boje ve druhé lize. Se sporttestery absolvovali také první duel na jižní Moravě, úterní souboj s Brnem, který skončil 1:1.

„Okamžitě po tréninku, v některých případech i v průběhu tréninku, si každého hráče na sporttesterech kontrolujeme. My se od realizačního týmu před tréninkem dozvíme, na co bude zátěž zaměřena. My pak víme, v jakých tepových zónách se hráči musí pohybovat,“ vysvětlil pro klubové stránky kondiční trenér Michal Šťovíček.

Poté, samozřejmě, přichází vyhodnocení. „Jak na tom hráč je, to vidím hned na počítači. Poté s každým fotbalistou o problémech mluvíme individuálně - co se stalo, proč se tak stalo, není ti dobře, ulevil sis a podobně. Zpětná vazba díky novým sporttesterům je vynikající,“ pochvaloval si.

Trenérovy výtky se rozhodně netýkají dvou hráčů - záložníka Adama Vlkanovy a jeho jmenovce Pajera. „Vlkanova má vynikající VO2max a je na tom skvěle silově a odrazově. Pajer je na tom velmi dobře silově a vytrvalostně,“ prozradil Šťovíček. VO2max ukazuje schopnost využívat co nejvíce kyslík, demonstruje se jím úroveň fyzické kondice.

Sporttestery také ukážou, jak fotbalisté využili zimní přípravu. Na jejím začátku byli otestováni, před vstupem do soutěže je to čeká znovu.