Fotbalisté FC Kostelec nad Orlicí šest zápasů čekali na výhru. Pod novým trenérem Miroslavem Umlaufem nasbírali ve třech střetnutích sedm bodů.

Katastrofální jarní rozjezd nový kouč neustál. Na kostelecké lavičce ho nahradil „starý známý“ Miroslav Umlauf, jenž hráče patrně pokropil „živou vodou“. Jeho svěřenci si s přehledem poradili s poslední Libání (5:1), následně rovněž před vlastním publikem remizovali v sousedském derby s Doudlebami (1:1). O víkendu importovali do Kostelce tři body z Milíčevsi.

Milíčeves - Kostelec 1:2

„Nemyslím si, že by na zlepšených výsledcích měla výrazný podíl změna trenéra,“ odmítá Miroslav Umlauf přeceňovat vlastní zásluhu. „Hráči si jen na hřišti začali více věřit.“

V Milíčevsi se hosté dokázali vypořádat s rychlým vedoucím gólem domácích. „Inkasovali jsme z prvního útoku po zbytečné chybě,“ vrátil se Umlauf k nepovedenému začátku. Hostující fotbalisté ale dokázali převzít iniciativu a na konci úvodní dvacetiminutovky srovnali krok ve skóre. „Po rohovém kopu se krásně hlavou trefil Tichý.“ O vítěznou branku se šest minut před přestávkou po rychlé kombinační akci postaral přesnou střelou Bendig.

„Po přestávce jsme domácí mužstvo téměř k ničemu nepustili a propásli dvě velké šance na pojištění nejtěsnějšího náskoku. Zvýšit mohli oba střelci našich branek - Tichý a Bendig,“ uzavřel ohlédnutí za vítězným střetnutím v Milíčevsi Miroslav Umlauf. Bilance kosteleckého týmu pod vedením nového lodivoda je následující: sedm bodů ze tří zápasů, osm vstřelených branek a jen tři inkasované!

Ani sedmibodový zisk ovšem Kosteleckým nepomohl k tomu, aby opustili dno tabulky krajského přeboru. Předposlední Libáň totiž zvítězila po bláznivé přestřelce v Nové Pace (3:5). Domácí se téměř čtyřicet minut bránili přesilovce po vyloučení brankáře Balatky, inkasovali z penalty a zápas nakonec ztratili po obdržení dvou gólů v závěrečné pětiminutovce!