Už je to patnáct let, co odešel do Slavie. Proto se dnes dokáže vcítit do kůže Daniela Trubače, který přestupuje z Hradce do klubu z pražského Edenu. Karel Piták se tehdy prosadil, prakticky od začátku angažmá hrál v základní sestavě.

Trubače nyní čeká vyšší level. Především z pohledu mediálního a fanouškovského zájmu. „Tlak na výsledky je úplně jinde. Ve Slavii se čeká, že ze čtyř zápasů za měsíc stoprocentně tři vyhraje a jeden remizuje,“ upozorňuje Piták.

„Ale v Hradci to také není úplně jendoduché. Tady se hraje buď o postup z druhé ligy, nebo o záchranu první,“ doplňuje.

Přesto je jasné, že se Trubač posunuje na vyšší úroveň. Vždyť včera byl jedním z témat velké odpolední tiskové konference, na níž Slavia představovala zvučné posily. Například portugalského záložníka Dannyho – a to je klasa. Trubačovo jméno zaznělo ve stejném sále. To je věc…

Daniel Trubač.
Trubač do Slavie: Za 10 milionů

„Je budoucností Slavie,“ prohlásil předseda představenstva Jaroslav Tvrdík. „Myslím, že to bude tak. Ve Slavii je momentálně obří konkurence. Bude záležet na tom, jak se Dan ukáže v přípravě,“ glosoval Piták.

Trubač byl jmenován vedle Matěje Chaluše z Příbrami a Filipa Panáka z Karviné, rovněž mladých a sakra nadějných fotbalistů. Stejně jako oni bude mít (podle všeho) podobný osud. Slavia ho pošle na hostování do některého z prvoligových klubů. Ty méně majetné při dnešní přestupové smršti totiž lačně čekají, kdo se nevejde do neuvěřitelně našlapaných kádrů Sparty, Slavie, a vlastně i Plzně.

„Ve Slavii jsou zdvojené posty. Dan je hráč budoucnosti, ale teď potřebuje především pravidelně hrát,“ má jasno Piták.

Jakou zvolí Slavia cestu?