Babí a Jaroměř vítězně, Město si přiváží bod

I. A TŘÍDA

Kostelec nad Orlicí – Jaroměř 1:2 (1:2). Hned v první minutě zaskřípala rozehrávka jaroměřské obrany a ke střele se dostal domácí Karnas. Naštěstí pro Jaroměř mířil z vápna vedle. V 5. min. zahrávali domácí přímý kop. Míč tečovaný Hodačem stačil brankář Schejbal vyrazit. Po úvodním náporu domácích se v 9. min. dostala do útoku i Jaroměř. Hrobský našel na šestnáctce Beneše a jeho střela skončila po teči obránce v síti 0:1. Ve 14. min. hlavičkoval Horák po Otradovského centru do brankáře. Jaroměř získala převahu a zahrávala několik rohů. Gól však dali domácí. Po půl hodině hry se opřel do míče stoper Řehák a na jeho střelu ze 40 metrů Schejbal nedosáhl – 1:1. Po vyrovnávací brance se domácí natlačili před jaroměřské vápno. Ve 43. min. zaútočila Jaroměř. Kučera z pravého křídla zacentroval, přetažený míč vrátil Michálek hlavou před branku a Horák se z voleje trefil – 1:2.

Po změně stran si Jaroměř vytvořila další gólovku. V 53. min. se po akci Horáka a Beneše dostal ke střele z 12 metrů Kučera, ale mířil vedle. Domácí poté převzali iniciativu, tlačili, ale do gólové šance se nedokázali dostat. V 87. min. vyrazil Schejbal nebezpečnou střelu Hodače z 20 metrů. V nastaveném čase zaútočila Jaroměř do otevřené obrany domácích. Michálek přihrál Rejchrtovi před odkrytou branku, ale Rejchrt z vyložené šance mířil vedle.

I. B TŘÍDA

Ohnišov – Nové Město nad Metují 1:1 (1:0). Očekávané derby začalo mírnou převahou domácích, kteří se po odvráceném trestném kopu dostali opět k míči a Macháček otevřel v 8. min. skóre utkání – 1:0. Po patnácti minutách se hra vyrovnala a pohyblivější hosté začali zlobit. Šance, které si vytvořili, však nedokázali proměnit. Domácí se soustředili na obranu a rychlé brejky. Ve 41. min. se takto dostali do samostatného úniku, ale brankář Maur sólo domácího útočníka zlikvidoval. Vzápětí unikl obraně Ohnišova Krejčí, jeho centr však Zapletal zakončil těsně vedle.

Také druhý poločas začal lépe pro domácí, kteří ohrožovali branku Nového Města hlavně ze standardních situací. Jejich střely však cíl nenašly. V 67. min. se do obrovské šance dostali hosté, ale tři hráči Města postupně nedokázali z malého vápna domácího brankáře překonat. V 72. min. přišel snad nejhezčí fotbalový moment tohoto utkání, když Zapletal po samostatné akci trefil z 20 metrů spojnici břevna a tyče. Domácí, kteří hráli zhruba od 70. min. oslabení o vyloučeného hráče, se prakticky jen bránili a v 81. min. po centru Kozy z kopačky Lichtera inkasovali – 1:1. V emotivním závěru se domácí snažili ještě vítězství strhnout na svou stranu, ale vypracovali si pouze jednu gólovou příležitost, kterou Maur zlikvidoval. Hosté naopak měli na kopačkách minimálně tři gólové šance, ale nedůraznou koncovkou se připravili o plný bodový zisk.