„Určitě jsme nečekali, že tam dostaneme tolik gólů. Musíme se z chyb poučit," sdělil trenér Radek Hrubý. „Do zápasu s Náchodem jdeme s cílem uspět. Základem je vzadu hrát zodpovědně, nedělat chyby, neztrácet balony, neinkasovat a naopak se snažit nějaké branky vstřelit," dodal Hrubý. „Z důvodu dovolené bude chybět nový kapitán Vlastimil Voženílek, ale i vzhledem k širokému hráčskému kádru dojde oproti úvodnímu kolu určitě k několika změnám," nechává nahlédnout pod pokličku možného složení nedělní sestavy šéf týnišťské lavičky.
Náchodský tým vstoupil do sezony bezgólovou domácí remízou s Vysokým Mýtem a neúspěchem v penaltovém rozstřelu 1:3. V Olšině se  bude muset obejít bez zraněného Malého, chybět pak bude i Srkal, který se rozhodl s fotbalem nepokračovat.
Na otázku, co říká nepovedenému startu nováčka do sezony, náchodský trenér Radovan Hromádko odpověděl: „Na tomto utkání jsem měl člověka, takže vím, jak to tam probíhalo. Pro nováčky je vstup vždy složitější, než si přivyknou na jiný fotbal, což ale pro nás znamená, že to v žádném případě nesmíme podcenit."
Náchodský lodivod  je rovněž přesvědčen o tom, že domácí půjdou do utkání ze zajištěné obrany, takže z jejich strany neočekává žádný divoký fotbal.

Utkání SK Týniště nad Orlicí – FK Náchod se hraje na hřišti v Olšině v neděli 17.srpna, začátek v 17 hodin.⋌(hl, mr, dr)