Hvězdou 23. kola nejvyšší krajské fotbalové soutěže se stal rychnovský útočník JIŘÍ POČTÝNSKÝ, který se čtyřmi góly podílel na výhře 6:1 svého týmu nad posledním Novým Městem nad Metují.

Před rokem - přesně 9. dubna - jste vstřelil čtyři góly Broumovu a nyní jste parádní kousek zopakoval s Novým Městem nad Metují. Zdá se, že jarní období vám náramně svědčí.
Dá se říci že ano. Nejsem moc severní typ a hra v zimě mi vadí. Za čtyři branky jsem rád, ale hlavní je, že jsme získali tři body, které jsou v naší situaci důležité.

Skóre jste otevřel v 11. minutě a další tři góly přidal po přestávce. Jaké to byly trefy z vašeho pohledu?
První branka byla jednoduchá v tom, že jsem dorážel do prázdné branky po střele, která se odrazila od tyče. Druhou branku mi daroval soupeř, kterého jsme dobře napadali a odkop jsem si na vápně našel, posunul na levou a obstřeloval gólmana. Ten si sice na balon sáhl, ale vytěsnit ho nedokázal. Za třetí branku musím poděkovat Zajdovi, který mohl dát branku sám při samostatném úniku z levé strany, ale šikovně ještě posunul na mě a já dával do prázdné. Čtvrtý gól padl po přečíslení soupeře, naběhl jsem si mezi stopery a míč uklidil k levé tyči.

V probíhající sezoně máte na kontě 11 vstřelených branek. Oproti vydařené minulé sezoně je to zatím horší bilance. Čím to?
Loni jsme nastříleli nejvíc branek z týmů krajského přeboru. Letos dáváme branky strašně složitě, na každý gól se moc nadřeme. Celou letošní sezonu mě trápí zdravotní problémy - kotník, rameno, achilovka - takže formu jsem viděl leda tak v krámě (smích). Snad to mám už za sebou a nyní se rozstřílím.

Lázně Bělohrad - Kostelec nad Orlicí
Čtyřbrankové galapředstavení Počtýnského

Rychnovský tým předvádí nevyrovnané výkony. Výsledkově to je jak na houpačce. V čem vidíte příčinu, že se nacházíte ve spodní polovině tabulky?
Dlouho jsme hráli na pro nás neoblíbené umělce menších rozměrů, kde se nám nedařilo. Myslím si, že kdybychom hráli proti Lázním Bělohrad na trávě, body si od nás neodvezou. Loni jsme těžili hlavně z toho, že jsme hráli jednoduchý fotbal dopředu, to nám teď trošku schází. Doufám, že zápasem s Novým Městem jsme si to připomněli. Sestava tomu odpovídala.

Vysoká výhra nad posledním týmem by vám měla dodat sebevědomí do druhé poloviny jarní sezony. Snahou asi bude postoupit v pořadí co nejvíce nahoru, že?
Určitě nechceme hrát o padáka, takže cílem je sbírat body a posunout se v tabulce výš. I když máme těžké zápasy, tak věřím, že to dokážeme.

V příštím kole jedete do Libčan. Co říct na adresu soupeře, se kterým jste na podzim doma remizovali 2:2 a prohráli na penalty?
Libčany jsou kompaktní tým, bude těžké je překvapit. Ale v krajském přeboru může každý porazit každého. Věřím, že si nějaký bod odvezeme.

Ilustrační foto.
Rychnov v okresním derby přehrál Solnici