Stoprocentní bodový zisk si v zápasech 25. kola nejvyšší krajské fotbalové soutěže na konto připsali zástupci Rychnovska.

Rychnov nad Kněžnou díky dvěma gólům Romana Zajíčka zdolal Jičín a bodově se dotáhl na svého soupeře. Svěřencům trenéra Jana Čermáka patří pět kol před koncem sezony se ziskem 31 bodů dvanáctá příčka průběžné tabulky. Již v pátek 18. května je čeká další těžký záchranářský zápas v Hořicích (15. místo, 25 bodů).

Kostelec nad Orlicí potvrdil v duelu s Vrchlabím roli favorita. Na zdelovském trávníku nastřílel soupeři čtyři branky. Stínem utkání bylo zranění kolena autora dvou gólů Martina Jedličky v závěru utkání. Pro zranění kotníku musel již v prvním poločase střídat střelec úvodního gólu Lukáš Říha. V příštím kole Kostelečtí zajíždějí v sobotu do krajské metropole, kde je v Orlické Kotlině od 10.15 hodin čeká tým Slavie.

Rychnov n. K. - Jičín 2:1

Jan Čermák, trenér FC Spartak Rychnov nad Kněžnou: „Jsem spokojen s koncentrací a plněním obranných úkolů. Ve hře směrem dopředu nám chybí v některých situacích lehkost, ale věřím, že se můžeme vrátit na vlnu úspěchu a pozitivního řešení herních situací. Uvidíme, jak zvládneme přípravu na nadcházející utkání. Důležité je vítězství a plnění svěřených úkolů – kurňa chlapi. Takže jdeme dál.“

Kostelec n. O. - Vrchlabí 4:0

Miroslav Umlauf, člen výboru FK Kostelec nad Orlicí: „Zápas měl tři fáze, v prvním poločase jsme byli lepší a vypracovali si několik brankových příležitostí, bohužel jsme využili jen jednu. Start druhé půle nám moc nevyšel a dvacet minut jsme tahali za kratší konec. Poté jsme se vrátili k naší hře a nakonec přidali další tři branky. Chválu zaslouží celý tým, po druhé za sebou jsme byli hodně produktivní, super. Nebýt zranění Martina Jedličky, dopadlo pro nás vše naprosto ideálně, věřme, že se nepotvrdí nejhorší obavy.“