První barážové utkání o postup do I. A třídy mezi Opočnem a Kostelcem nad Orlicí skončilo zaslouženým vítězstvím domácích.

Opočno – Kostelec 2:0


Bohuslav Jakoubek, trenér Opočna: „Naštěstí se nám podařilo vstřelit ve 4. minutě rychlý gól, který nás uklidnil a v utkání jsme pokračovali v poměrně dobré herní pohodě, vytvořili jsme si zvláště v prvním poločase spoustu šancí, ze kterých jsme využili jen jednu ve 28. minutě. Ještě předtím nás ale postihla série zranění, která pro odvetu nevěstí nic dobrého. V 21. min. musel střídat Šafář za zraněného Přibyla a hned pět minut poté musel být z toho samého důvodu sám střídán. Zápas nepříjemně ovlivnily dvě červené karty. První dostal hostující stoper Hodač za sražení zezadu na pronikajícího Reichla a zanedlouho dostal červenou kartu i posledně jmenovaný hráč za kopání do spoluhráče bez míče.“

Jan Plašil, trenér Kostelce: „Opět, ostatně jako v celém ročníku, jsme nezvládli utkání na cizím hřišti. Domácí vstoupili do zápasu skvěle. Po rychlém gólu ze 4. minuty jsme začali hrát zakřiknutě a bojácně, a tak se většina prvního poločasu odehrála na naší půlce. Ve 28. minutě využil jednu z mnoha šancí soupeře Lukáš Jelen a zvýšil na 2:0.

V druhém poločase 'vyrobil' chybu Řehák, Reichl se vydal do samostatného úniku a náš stoper Hodač ho zezadu srazil těsně před šestnáctkou. Za tento zákrok musel jít předčasně do sprch. Přesilovka domácích však neměla dlouhého trvání. Mimo souboj o míč kopl v nepřerušené hře zcela zbytečně protihráče Reichl a ze hřiště musel i on.

Do středeční odvety snad již nastoupí uzdravující se útočník Švandrlík a my samozřejmě nic dopředu nevzdáváme, pokusíme se využít výhody domácího prostředí, kde se cítíme silnější.“

Fakta – branky: 4. Musil, 28. Lukáš Jelen. Rozhodčí: Malý, Medlík, Otava. ŽK: 2:2. ČK: 1:1 (Reichl – Hodač). Diváků: 350. Poločas: 2:0.

Sestava Opočna: Krulich – Petr, Jelen Vl., Polák, Černík – Přibyl (21. Šafář – 26. Moravec – 91. Franc), Reichl, Musil, Škrabal – Jelen L., Krištof.

Sestava Kostelce: Matoušek – Jiroušek, Hodač, Olšavský, Merta – Mlynář, Řehák, Klapal, Šrámek L. – Šrámek J., Pinkas.

Odveta je na pořadu ve středu 23. června v Kostelci nad Orlicí.