VYBRAT REGION
Zavřít mapu

„Musíme především zkvalitnit defenzívu“

Týniště n. O. – Je dobojováno. Podzimní část divize C patří v tuto chvíli již minulosti, na jarní odvety si příznivci kopané musejí počkat až do 7. března příštího roku. Fotbalisté SK Týniště nad Orlicí, kteří se do čtvrté nejvyšší domácí soutěže vrátili po pěti letech, přezimují na 13. příčce tabulky se ziskem 13 bodů a na jaře je nejspíš čeká boj o záchranu.

25.11.2014
SDÍLEJ:

Trenér týnišťských fotbalistů Radek HrubýFoto: Fotoarchiv Radka Hrubého

StřelciSK Týniště n. O. (18 gólů):
4 – Karel Krejčík, Martin Merganc;
3 – Jakub Krčál;
2 – Lukáš Slezák;
1 – Jan Plašil, Jan Hrubý, David Stejskal, Jan Růžička, Jiří Vydarený.

Za působením jediného zástupce rychnovského regionu v republikové soutěži jsme se v jejím poločase ohlédli společně s šéfem týnišťské lavičky RADKEM HRUBÝM.

Podzimní výsledky SK Týniště nad Orlicí1. kolo: Kutná Hora – Týniště nad Orlicí 5:0 (2:0)
2. kolo: Týniště nad Orlicí – Náchod 1:2 (0:1)
3. kolo: Letohrad – Týniště nad Orlicí 2:0 (1:0)
4. kolo: Týniště nad Orlicí – Ústí nad Orlicí 2:3 (2:3)
5. kolo: Pardubice B – Týniště nad Orlicí 3:1 (1:1)
6. kolo: Týniště nad Orlicí – Český Brod 2:0 (1:0)
7. kolo: Vysoké Mýto – Týniště nad Orlicí 1:1 (0:0) – P. K. 6:7
8. kolo: Dvůr Králové n. L. – Týniště nad Orlicí 1:0 (1:0)
9. kolo: Týniště nad Orlicí – Česká Třebová 1:0 (0:0)
10. kolo: Živanice – Týniště nad Orlicí 3:1 (2:1)
11. kolo: Týniště nad Orlicí – Benátky n. J. 0:0 – P. K. 4:1
12. kolo: Jablonec n. J. – Týniště nad Orlicí 0:7 (0:4)
13. kolo: Týniště nad Orlicí – Pěnčín/Turnov 1:3 (0:1)
14. kolo: Dobrovice – Týniště nad Orlicí 5:1 (2:1)
15. kolo: Týniště nad Orlicí – Trutnov 0:4 (0:0)

Předpokládám, že s účinkováním svých svěřenců v první polovině soutěže příliš spokojen nejste. Ambicí týmu bylo jistě získat víc než třináct bodů, že?
Ke spokojenosti máme samozřejmě daleko. Třináct bodů je opravdu málo. V úvodních pěti kolech jsme nezískali ani bod, v dalším průběhu soutěže však došlo ke zlepšení. Neměli jsme žádný konkrétní cíl, pokud jde o bodový zisk, ale v našich silách a možnostech rozhodně bylo nasbírat nejméně dvacet bodů. Konec tabulky je však naštěstí vyrovnaný a bodové rozdíly minimální. Boj o záchranu je tak otevřený, nikdo není zatím vyloženě odsouzen k sestupu, což se samozřejmě týká i nás.

V čem vidíte hlavní příčiny ne příliš vydařeného podzimu?
Dostávali jsme hodně gólů, často i zbytečných. Na druhé straně, pokud jsme si vypracovali nějaké šance, byli jsme na štíru s jejich proměňováním. A když jsme se dopustili v obraně sebemenší chybičky, tak nás soupeři, na rozdíl od mužstev krajského přeboru, za ně dokázali nemilosrdně trestat.

V úvodních pěti kolech váš tým nezískal ani bod a jeho situace se pomalu stávala kritickou. Co se vám v těch chvílích honilo hlavou?
Je pravda, že se nám v první třetině podzimu nedařilo výsledkově, nicméně s výjimkou premiéry v Kutné Hoře jsme s ostatními soupeři neodehráli vůbec špatné zápasy. Platilo to o utkáních s Náchodem či Ústím nad Orlicí, kdy jsme měli více ze hry i větší počet příležitostí, než soupeři, ale bodově jsme vyšli naprázdno. Navzdory nulovému zisku byla na trénincích maximální účast. Na hráčích bylo vidět, že se neutápějí v beznaději.

Nesrazilo je to do kolen, chtěli to zlomit a intenzivně trénovali. I v těchto chvílích jsem hráčům věřil, hra byla dobrá, potřebovali se jen chytit. Pomohlo nám vítězství v přátelském utkání se Žamberkem, kluci si začali věřit, že to jde a brzy přišly i body.

Pokud nepočítáme vydařený zápas v Jablonci nad Jizerou (7:0), ve zbývajících utkáních se tým potýkal s nízkou produktivitou, kdy vsítil pouze jedenáct branek…
Tak s tím se dalo počítat. Soupeři v divizi pracují na tom, že nesmějí dostávat góly. A právě to se nám nepodařilo. V posledních třech podzimních kolech jsme inkasovali dvanáct branek, což je opravdu příliš. A protože nemáme mančaft, který je schopen v zápase nastřílet čtyři pět branek, musíme se zaměřit především na to, abychom góly nedostávali.

Jak hodnotíte přínos nových tváří, tedy Jana Růžičky, Karla Krejčíka, Martina Štajera, Petra Špačka a Jakuba Krčála?
Všichni uvedení hráči splnili očekávání. Nejvíce nám pomohl příchod Karla Krejčíka, takového fotbalistu jsme do útoku potřebovali. Je na tom dobře technicky i pohybově, nebojí se jít do souboje, je důrazný a obranám soupeřů dělá starosti. To samé platí i o obránci Jakubu Krčálovi, který navzdory svému mládí čte výborně hru a vyniká přehledem.

Časem se ze sestavy zcela vytratil vysoký útočník Lukáš Trnka. Co bylo příčinou?
Původně jsme s Lukášem počítali. Po návratu Petra Špačka ze zahraničí zřejmě usoudil, že podobných typů tu máme dost a nedostával by tolik šancí, kolik by si představoval. Proto jsme mu umožnili hostování v týmu krajského přeboru v Žamberku, kde se mu střelecky daří.

Jak se vám zamlouvá novinka, kdy v případě remízy následuje penaltový rozstřel? Vám se v něm dvakrát podařilo uspět a získat bonusový bod navíc…
Já osobně jsem proti tomu. Toto pravidlo se mně nelíbí a nejsem jeho zastáncem.Vítězství na pokutové kopy nemá takovou váhu, nechal bych klasický tříbodový systém.

Vašemu týmu se mimořádně vydařil zápas v Jablonci nad Jizerou, kde zvítězil vysoko 7:0 a Martin Merganc vsítil čtyři góly. Ve kterých dalších zápasech jste byl s výkonem spokojen?
V utkání v Jablonci jsme plnili do puntíku taktické pokyny a vyšlo nám po všech stránkách. Dobře jsme zahráli i v dalších vítězných zápasech, tedy s Českou Třebovou, Českým Brodem i v souboji se silnými Benátkami nad Jizerou.

Které zápasy vám naopak vysloveně nevyšly?
Nepovedla se nám závěrečná tři podzimní kola. Je škoda, že když se nám zadařilo s Benátkami a v Jablonci, jsme konec podzimu nezvládli a tyto úspěchy nepotvrdili. V Dobrovici jsme 40 minut hráli výborně a vedli 1:0, poté jsme však během pěti minut třikrát inkasovali a druhý poločas byl z naší strany mizerný. To samé platí i o zápasech s Turnovem a Trutnovem. Osobně mě nejvíc mrzí prohra s Náchodem, v něm jsme měli vyhrát a doslova jsme propadli i ve Dvoře Králové.

Co vás nejvíc potěšilo?
Určitě to byla skutečnost, že navzdory nulovému zisku v úvodních pěti kolech tomu tým nepodlehl. Hráči nebyli odevzdaní, nepřestávali si věřit a nepřízeň osudu chtěli zlomit. S chutí a naplno trénovali, chtěli dokázat, že body získají a neskončí s mizerným ziskem někde na samém dně tabulky.

Kdo z vašich soupeřů se vám nejvíc líbil a kdo se podle vašeho názoru bude radovat z postupu do České fotbalové ligy?
Dobrovice asi postoupí, i když mě proti nám v prvním poločase vůbec nepřesvědčila, a že má kvalitní fotbalisty dokázala až za stavu 4:1, potom už nás k ničemu nepustila. Výborné týmy mají Benátky nad Jizerou, Kutná Hora a také Živanice. Po rozpačitém začátku se výrazně zvedl Turnov, něco se tam změnilo a najednou to šlo.

Jak hodnotíte úroveň divizní skupiny C?
Soutěž má určitě svoji kvalitu. Řada mužstev disponuje zkušenými fotbalisty, vedle nich vyrůstá bojovné mládí. To je případ Dobrovice a Benátek nad Jizerou.

Týniště na jaře s největší pravděpodobností čeká tuhý boj o záchranu. Co je podle vás potřeba přes zimu udělat pro to ,aby byl nakonec úspěšný?
Samozřejmě musíme hrát poctivě zezadu a nesmíme dostávat zbytečné góly. To chceme zlepšit, to je základ. Pokud totiž inkasujeme, opustíme svůj styl a hrajeme potom něco úplně jiného. Na tom musíme intenzívně zapracovat.

Jaký je váš další program?
Po náročném podzimu se nyní chceme hlavně uvolnit, odreagovat se a spíše se udržovat v kondici, protože do zahájení zimní přípravy je ještě daleko. Budeme se scházet přibližně do poloviny prosince, ke slovu přijde oblíbený fotbálek a možná si zahrajeme také hokej.

Přibližte podobu zimní přípravy.
Poprvé se sejdeme v pondělí 6. ledna 2015. Připravovat se budeme v domácích podmínkách, účast v zimním turnaji ani kondiční soustředění neplánujeme. Čeká nás řada přípravných utkání s kvalitními soupeři na hřištích s umělým povrchem.

Miloslav Hlavatý

Autor: Leoš Dragúň

25.11.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Stanislava Preclíková.

Skibobisté jsou v plné přípravě

Navštivte svou okresní redakci Deníku, kde najdete formulář pro vaše přání.

Vaše přání může zaznít v chrámu ve Vídni

Hlasujte o gól roku 2017

Královéhradecký kraj - Královéhradecký krajský fotbalový svaz ve spolupráci s Deníkem vyhlásil soutěž O nejkrásnější gól roku 2017.

Hvězdné války obsadily kina i špindlerovské ledárium

Královéhradecko, Špindlerův Mlýn - Desetičlenná skupina sochařů z Česka a Slovenska buduje na špindlerovské Pláni ledový kosmický chrám, inspirovaný Hvězdnými válkami. Projekt schvaloval vlastník práv, filmové studio The Walt Disney Company.

Originální ozdoby podle Alfonse Muchy

Královéhradecko, Jičín /FOTO/ - V jičínské provozovně vánočních ozdob vznikají umělecká díla.

Nový seriál Deníku: Posílejte fotografie fotbalových týmů

Rychnovsko - V plném proudu je nový seriál Deník nám fandí, během něhož v novinách budeme postupně každé pondělí představovat fotbalové celky od nejmenších až po dospělé.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT