„Kluci vzadu dobře drželi balón, soupeř nás nenapadal, dlouhý míč propadl, šel jsem do sprinterského souboje, který jsem vyhrál, uklidil jsem to kolem gólmana, takže spokojenost," uvedl v úvodu rozhovoru Petr Špaček.

Jak sladce chutnalo páté vítězství v jarní části přeboru?
Všichni máme samozřejmě  radost. Myslím, že o výsledku rozhodlo to, že jsme zlepšili naši hru v závěru prvního poločasu, dali čtyři rychlé góly a prakticky tím zlomili odpor soupeře. Druhý poločas se už hrál v úplně jiném tempu, bylo rozhodnuto a vlastně již nebylo o co hrát.

Váš tým brzy inkasoval gól a hra se dlouho nedařila…
Máme dobrý kolektiv a pokud bychom to vzdali hned na začátku, nemusíme fotbal vůbec hrát. Je to týmový sport, „kousli" jsme se, začalo se dařit a nakonec jsme vyhráli.

Co podle vás způsobilo nevídaný obrat, v němž jste v závěru prvního poločasu během sedmi minut nastříleli hostům čtyři góly?
Hodně jsme zlepšili pohyb, napadali jsme soupeře. Získávali jsme rychle balóny, šli jsme do koncovky a naštěstí nám to tam napadalo. V minulých dvou zápasech jsme si vypracovali obrovské množství šancí, ty jsme však trestuhodně zahazovali.

V příštím kole vás čeká v neděli prestižní okresní derby v Rychnově nad Kněžnou. Jak se na utkání těšíte?
Zápasy s tradičním rivalem mají pokaždé svůj náboj a každý – ať hráči či fanoušci – se na ně těší. Uspět můžeme tím, když budeme hrát svoji hru, musíme být aktivní a zbytečně neztrácet míče. Moc bych si přál, aby nám to do sítě soupeře padalo jako při posledním utkání.⋌(hl)