Co říkáte na prohlášení Josefa Petery, který vyzval předsedu KFS Václava Andrejse k rezignaci?
Mohu to brát ze dvou rovin. Buď  jako ukvapené nepromyšlené prohlášení v rozpoložení výrazné emoční nestability, nebo jako totální zahleděnost do problematiky svého klubu. Na podobná prohlášení platí pouze české přísloví „dvakrát měř a jednou řež“.

Krajský fotbalový svaz se za současného vedení snaží vykonávat svou činnost transparentně. Jaký máte názor na předsedu Andrejse a stojíte v této věci za ním?
Právě proto, že Václav Andrejs je pro mne transparentní a komunikativní osobnost, která dokáže respektovat i odlišné názory, stojím plně za ním a nejen v této kauze. Přemýšlím, kde byli tito „stateční“ rétoři v obdobích, kdy KFS nabízel řadu témat, která by si s úspěchem pro svou investigativní spisovatelskou činnost mohl vybrat třeba Jaroslav Kmenta (investigativní novinář, který mimo jiné odhalil podivné praktiky bývalého premiéra Stanislava Grosse – pozn. red.)

V poslední době se řada kauz týká právě klubu ze Lhoty pod Libčany a jeho manažera Josefa Petery. Co si o tom myslíte?
Pan Petera má určitě fotbal v duši, ale je to „jehličnatá“ osobnost s chutí neustále mluvit o druhých. Méně se mu chce hovořit o chybách uvnitř svého tělesa. V momentě, kdy se něco nepovede, přichází ke slovu vnější nepřítel. Osobně bych doporučil koště a metl bych si svůj práh, něco by se na něm našlo.

Ubližují podle vás poslední kauzy pověsti fotbalu v Královéhradeckém kraji?
Připadá mi to jako pokračování filmu Poslední zápas Pepíka Hnátka. Náš regionální sportovní tisk a čtenáři mají téma, které vybočí z obvyklých povíkendových hodnocení. Fotbal má samočistící schopnost a dokáže ji aplikovat i v budoucnu v této kauze. Celkově si myslím, že ublížení pověsti nezasáhne fotbal v kraji, jen některé malé kostky této velké stavebnice. Spíše mě tyto výstřely mrzí kvůli předsedovi. Jako trest za tyto výroky bych ordinoval jeho jeden pracovní fotbalový týden.