Pozornost fotbalových fanoušků bude dnes upřena do města F. L. Věka. Místní nováček krajského přeboru přivítá od 16.30 hodin v duelu dosud neporažených týmů exdivizní Převýšov. Oba soupeři ztratili dosud dva body. Dobruška remizovala v pátém kole doma s Doudlebami (3:3). Převýšov hrál bez branek rovněž před svými fanoušky hned v úvodním kole se Lhotou pod Libčany.

Na Městském stadionu Václava Šperla se očekává bouřlivé prostředí, dorazit by mohla až tisícovka příznivců. Je tedy na co se těšit.
Před utkáním o první příčku jsme oslovili trenéry obou týmů Milana Mikušíka (TJ Dobruška) a Josefa Košátka (SK Převýšov).

Jak se těšíte na utkání dvou dosud neporažených celků?
MILAN MIKUŠÍK: Samozřejmě se těšíme. Chceme si zápas hlavně užít a potěšit diváky, kterých očekáváme velké množství, pěkným fotbalem. Pro naše hráče bude zážitek nastoupit proti takovým borcům jako jsou Kraus či Breda. Bude to zajímavá konfrontace týmů ještě loni hráli I. A třídu a divizi.
JOSEF KOŠÁTKO: Těším se nejen já, ale celý realizační tým a hráči. Konečně nás čeká utkání s pořádným nábojem.

Co řeknete na adresu soupeře?
MM: Vzbuzuje respekt. Převýšov má kvalitní a zkušený kádr.
JK: Největší sílu má Dobruška v útočné fázi. Nebezpeční jsou hrotoví útočníci a další ofenzivní hráči.

Střetnou se týmy s nejlepším útokem a nejlepší obranou…
MM: V tomto zápase statistikám nepřikládám velkou váhu. Rozhodovat budou jiné faktory.
JK: Statistika většinou bývá pravdivá. Každý zápas začíná 0:0 a má svůj vývoj. I v tomto zápase mohou jít veškeré statistiky stranou. Budeme hrát svým stylem, nikoho nebudeme osobně bránit. Pokud to budeme schopni realizovat, tak věřím, že uspějeme.

Můžete počítat s kompletním kádrem?
MM: Marodka se pomalu vyprazdňuje. Mimo jsou zranění Alt a Jarkovský. Chybět bude Adam Zilvar, který je dlouhodobě pracovně v zahraničí.
JK: Budeme hrát bez dvou kvalitních hráčů, ale jména neřeknu. To není problém, máme dost široký kádr.

Tip na výsledek?
MM: Netipuji. Budeme se snažit uhrát co nejlepší výsledek. Rádi bychom bodovali. Tvrdit něco jiného by bylo alibistické.
JK: Nebudu tipovat. Ale byl bych zklamaný, kdybychom prohráli.