Letošního ročníku populárního turnaje se zúčastnilo menší množství týmů – celkem 22, proto se pořadatelé s předstihem rozhodli uskutečnit turnaj jako jednodenní. Na fotbalisty tak čekal maraton zápasů ve skupinách, z nichž se šestnáct týmů probojovalo do vyřazovací části. Vítěz tak musel odehrát 9 zápasů po 24 minutách (2 x 12 minut hrubého času).

Do finále se probojovaly týmy Množírna a Čege Mege. Dramatický duel skončil po vyrovnané hře výsledkem 1:1 a na řadu přišly penalty. O vítězném triumfu Množírny rozhodla až šestá série.

Zápas o 3. místo se ve Voděradech tradičně nehraje, ale kopou se hned penalty. V nich Miláno Jaroměř zdolalo Malou šanci.

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Filip Sommer, kapitán týmu Množírna. Cenu pro nejlepšího brankáře převzal Lukáš Junek (Čege Mege). Nejlepším střelcem se stal Roman Zajíček s 12 vstřelenými brankami.

Konečné pořadí Vršovan Cupu 2017: 1. Množírna, 2. Čege Mege, 3. Miláno Jaroměř, 4. Malá šance, 5. – 8. Marie FC, Lambáda HK, Polib hrocha Choceň, Pláckoví hoši, 9. – 16. Sokolíci Černíkovice, Lucián Praha B, Union Kostelec, Vobě nohy levý, FC Nám se nechce, Super Eagles, Všecko bude, Dobrá voda.   (dr, jk)