Lví podíl na vítězství týnišťských fotbalistů nad Jičínem (3:1) měl Martin Michal. Zkušený obránce, který tentokrát nastoupil s kapitánskou páskou místo zraněného Jana Plašila, nejen s přehledem dirigoval hru zadních řad, ale především vsítil hlavou důležitý vedoucí gól týmu z Olšiny.

„Šlo o klasickou standardku ze strany. Počkal jsem si a potom naběhl  za obránce. David Stejskal dal krásný míč, který jsme jen prodloužil do sítě," řekl v úvodu rozhovoru čerstvý třicátník.

V poslední době má váš tým dobrou formu. Čtvrté vítězství v řadě hovoří za vše. Souhlasíte?
Provází nás herní pohoda, daří se nám v poli a střílíme góly. Rozstřílel se i Martin Merganc a celkově nám to šlape.  Zápas s Jičínem rozhodl první poločas. Dali jsme rychlé góly a navíc trefili dvakrát tyč. Po přestávce to už bylo slabší, spíše jsme hlídali vedení a pro diváky už to nebylo tak atraktivní. Nicméně důležité je vítězství, protože Jičín má nesporně kvalitní tým.

Vedoucí Lhotě pod Libčany dýcháte na záda. Myslíte si, že  můžete její boj o postup ještě zkomplikovat?
Určitě to může být ještě hodně dramatické a zajímavé. Za čtrnáct dnů s nimi hrajeme doma. Uvidíme, jak to dopadne. Ztrácíme na ně šest bodů, to je hodně. Škoda některých ztrát z minulých kol. Ale i Lhota může ještě někde klopýtnout. Do konce soutěže zbývají ještě tři kola a je to stále otevřené.

V neděli váš čeká těžký souboj na trávníku rezervy Nového Bydžova. S jakou taktikou vyrukujete na svého soupeře?
Nový Bydžov má nevyzpytatelné výsledky. Dokázal sice porazit Lhotu pod Libčiny, ale pak ztrácel body se slabšími týmy. Musíme hrát trpělivě a čekat na příležitost. Pokud navážeme na kvalitní výkony z minulých zápasů, tak můžeme uspět i tentokrát.   (hl)