Jaká je situace měsíc před turnajem ?
Turnaj se uskuteční ve dnech 29. a 30. června. Prakticky máme turnaj obsazen, v současné době chybí pouze tři mužstva do naplnění kapacity. Počet 42 týmů v sedmi skupinách po šesti mužstvech chceme dodržet. Pochopitelně by nebyl problém na zbylé ploše připravit další hřiště, ale potom by nepostačovaly sprchy, toalety, pivo a kuřata. Navíc by se vytratila ta správná atmosféra, pro kterou sem jezdí týmy z Prahy, Liberce a dalších vzdálených míst.

Chystáte letos nějaké novinky?
Letos těch novinek moc nebude, drobné úpravy doznává okolí areálu. Samozřejmě se zaměříme na kvalitu trávníku na jednotlivých hřištích.

Bude opět vytvořeno stanové městečko?
Počítáme s tím, také již část týmů dala vědět, že přijedou se stany již v pátek. Nebude chybět sobotní diskotéka pod pergolou. Záštitu nad turnajem letos převzal český reprezentant Jarda Plašil, který se pokusí osobně předat cenu nejlepšímu hráči.

Nechyběl jste na žádném ročníku Vršovan cupu. Můžete tedy dobře posoudit, zda během let došlo k nějakým zásadním změnám…
Překvapuje mě stálá účast rychnovských týmů, naopak postrádám týmy z Týniště, dříve se pravidelně účastnily, Vamberka, Borohrádku, Třebechovic, Doudleb a dalších fotbalových bašt. Oceňuji stálý příliv mládí v týmech a šikovnost mnoha hráčů z našeho okresu. Obdivuji nadšení domácích pořadatelů, všech těch Brichů, Brandejsů, Mrázků, Tomanů a dalších. Vždy se při přípravě tohoto turnaje udělá kolem hřiště něco navíc. Naopak mi chybí výraznější podpora ze strany mikroregionu.

Vaše přání před nadcházejícím ročníkem?
Aby se turnaj těšil zájmu jak hráčů, tak příznivců fotbalu a sdělovacích prostředků. Věřím, stejně jako všichni pořadatelé, že turnaj bude mít vysokou společenskou i sportovní úroveň. Zvu všechny fanoušky poslední červnový víkend do Voděrad."