Tvrdí: „Musíme konečně začít vozit body také z venku.“ Kanonýr týnišťského celku je v letošním ročníku stálicí, která si udržuje standardní výkonnost – co zápas, to gól. Na potenci svého mužstva se podílí více než padesáti procenty vstřelených branek. Jan Lemfeld se také vyrovnávajícím gólem na 1:1 zasloužil o uplynulém víkendu o výhru 2:1 nad Rychnovem.

Očekával jste, že okresní derby s Rychnovem nad Kněžnou bude tak tvrdé?
Určitě jsem to čekal. Rychnov má mladé běhavé kluky, kteří hrají velmi důrazně. Derby bylo přesně takové, jaké jsme čekali.

Co podle vašeho názoru nakonec rozhodlo o vítězství vašeho týmu?
Rozhodla především mnohem větší zkušenost, která byla jednoznačně na naší straně. Rozhodující byly především standardní situace, které zahráváme dobře a po kterých jsme prakticky vsítili oba góly.
Překvapilo vás něco na dosavadním průběhu nejvyšší krajské soutěže?
Domnívám se, že nás zatím nepřekvapilo nic, jednotlivé zápasy se v podstatě vyvíjely tak, jak jsme očekávali. Také síla našich soupeřů byla podle našeho očekávání, zklamal mě snad pouze tým Jičína, kde jsme sice prohráli 2:1, nicméně na jeho trávníku se rozhodně bodovat dalo.
Po čtyřech kolech nasbíral váš tým v tabulce celkem devět bodu. Panuje tedy v hráčské šatně spokojenost?
Spokojeni sice jsme, máme devět bodů. Skutečností však zůstává, že jsme hráli třikrát na domácím trávníku, kde jsme v podstatě pouze splnili povinnosti. Musíme nutně začít vozit body také z hřišť soupeřů.
V soutěžních utkáních (včetně pohárového zápasu v Albrechticích nad Orlicí) se vám mimořádně daří, zaznamenal jste již úctyhodných šest branek. V čem vidíte příčiny vaší úspěšné bilance?
Zatím mám letos štěstí a pokud to bude pokračovat, budu jenom rád. Až do minulé sezony jsem hrál v obraně, nyní jsem na hrotu, a tím je to dané. Velkou zásluhu na této skutečnosti mají také naše standardní situace, které se nám daří přesně zahrávat.
Znamená to, že mnohem lépe se cítíte v ofenzivě než v obranné linii?
Vždycky jsem se lépe cítil v útoku, vždy jsem raději střílel góly. Samozřejmě pokud to trenéři potřebovali, vypomáhal jsem také v obraně, to však vůbec neznamená, že mě to vždy netáhlo zpátky do útoku.
V ofenzivě jste několikrát nastoupil vedle vynikajícího brankáře Radima Otomara, který dokázal, že je také šikovným útočníkem. Jak si spolu na hřišti rozumíte?
S Radimem se mi hraje opravdu výborně. Umí si naběhnout, je skvěle technicky vybavený a dokáže číst hru. Spolupracuje se mi s ním velmi dobře.
Miloslav Hlavatý