Kunčice ukončily v dohrávce vítěznou sérii Dobrušky

Kunčice, Dobruška – Vítězná série fotbalistů Dobrušky skončila v dohrávaném utkání 21. kola krajské I. A třídy v Kunčicích. K desátému jarnímu vítězství v řadě měli svěřenci trenéra Bohuslava Jakoubka velmi blízko, ale nadějné dvougólové vedení jim v dramatickém závěru uteklo doslova mezi prsty.

7.6.2013

OPORA fotbalistů Dobrušky Marcel Hájek (na snímku vlevo v souboji s jedním hráčů Třebechovic) musel v Kunčicích opustit hřiště po půlhodině hry pro svalové zranění. Foto: Miroslav Sixta

Kunčice – Dobruška 3:2
Fakta – branky: 84. D. Brzek, 87. Teichman, 90. + 5. Laštovička – 72. V. Malý, 80. Krahulec. Rozhodčí: Rozhodčí: Petr Vítek. ŽK: 3:1. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Kunčice: Teichman – Pilař (80. D. Brzek), Kratochvíla, Doležal, Žahourek – Šulc, Laštovička, Rohlíček, Janata (60. Vik) – Hůlka, Hornych (57. Mrázek). Dobruška: M. Malý –  P. Effenberk, Doubek, J. Effenberk, Šotola – D. Eimann (90. Petr),  Zrzavý (60. M. Eimann), Krahulec,  Jirásek – Hašek (80. Kováč), Hájek (34. V. Malý).

Zdeněk Šulc, vedoucí mužstva SK Bystřian Kunčice: „Rozloučení s domácími fanoušky nám vyšlo na jedničku. Přestože jsme byli v prvním poločase lepším týmem branku se nám vstřelit nepodařilo. Po přestávce jsme měli další šance, Hůlka nastřelil břevno. Ale byla to Dobruška, která se ujala vedení 1:0 a po naší chybě dokonce vedla 2:0. K fantastickému obratu zavelel střídající David Brzek, který v 84. minutě po milimetrovém centru Marka Šulce rybičkou snížil na 1:2. Poté jsme vrhli všechny síly do útoku a v 87. minutě po rohu vyrovnal hlavou náš brankář Pepa Teichman na 2:2. V nastavení rozhodl také po rohu Laštovička, a tak jsme po nejlepším výkonu jara dokázali přerušit vítěznou sérii našeho soupeře z Dobrušky. Za předvedenou hru bych chtěl poděkovat celému týmu."

Bohuslav Jakoubek, trenér TJ Dobruška: „Z pohledu výsledku se mně utkání těžko hodnotí. Jestliže vedeme v 84. minut dvougólovým rozdílem, měli bychom utkání zvládnout do vítězného konce. Bohužel se tak nestalo. V prvním poločase byla hra v poli vyrovnaná, i když ve středu hřiště jsme měli trochu problémy. Vyhrávali jsme málo osobních soubojů a hlavně vysoké míče nám dělali problémy. Vyloženější příležitost ke vstřelení branky měli domácí. V druhém poločase jsme se dostávali více do hry a již v 60. minutě neproměnil V. Malý jasnou šanci hlavou a brankář zachránil kiks domácího stopera s vypětím všech sil.  Šance měli i domácí, ale od šedesáté minuty jsme měli mírně navrch my a během deseti minut jsme vstřelili dva góly. I když jsme věděli, že nejsilnější stránkou domácích jsou na malém hřišti standardní situace, vytvářeli jsme zbytečně jednu za druhou a pod tlak se prakticky dostali sami. V závěru utkání jsme již tahali za kratší konec. Po individuálních chybách jsme domácím umožnili otočit výsledek. I když zpackaný závěr utkání z naší strany mrzí, je nutné sportovně přiznat, že domácí za tlak a šance v závěru vyhráli zaslouženě. Bohužel, v závěru soutěže bojujeme se zraněními a absencí klíčových hráčů. Nyní se musíme připravit na další utkání a na porážku rychle zapomenout."

Další výsledek – dohrávka 21. kola: Police nad Metují – Vrchlabí 2:0.

1. Kunčice  ⋌15  2  6  50:34  47
2. Dobruška  ⋌14  4  5  49:26  46
3. Chlumec n. C.  ⋌13  5  4  60:32  44
4. Úpice  ⋌13  5  5  41:20  44
5. Roudnice  ⋌10  5  8  37:29  35
6. Nový Hradec ⋌10  4  10  41:43  34
7. Vrchlabí  ⋌9  5 9  36:39  32