Plšek přitom až do poslední minuty musel o korunku pro krále střelců bojovat, když Šimon Derner z postupující Slavie Hradec B vstřelil v posledním utkání sezony sedm branek a dostal se do vedení. Plšek v tu chvíli věděl, že musí Malšově Lhotě dát alespoň dvě branky. Přestože Meziříčí domácí zápas prohrálo 3:6, osmadvacetiletý střelec to dokázal. Po brankách v 39. a 83. minutě si zajistil primát nejlepšího krajského střelce Královéhradeckého kraje!

Nejlepší střelec krajského přeboru Adam Novotný (s míčem)
Přehled kanonýrů: Krásný souboj Plška s Dernerem, co ostatní střelci?

Jaká je spokojenost s uplynulou sezonou z pohledu Českého Meziříčí?

Myslím si, že klub je velmi spokojený za konečné druhé místo, akorát nás mrzí domácí zápasy, při kterých jsme našim fanouškům moc neukázali. Snad tohle v příští sezoně napravíme.

Skončili jste druzí za bezkonkurenčním béčkem Slavie, budete za rok usilovat o postup do I. A třídy?

Určitě budeme bojovat o to, abychom soutěž vyhráli, ale jestli chceme postoupit výš, to už je o domluvě v kabině.

Jan Plšek dal nejvíc branek (38) napříč krajskými soutěžemi.Jan Plšek dal nejvíc branek (38) napříč krajskými soutěžemi.Zdroj: FC České Meziříčí

Z pohledu osobních statistik vám sezona vyšla neuvěřitelně, nasázel jste 38 branek a jste králem střelců, co na to říkáte?

Jsem opravdu šťastný, už na začátku sezony bylo naším cílem, abych vyhrál krále střelců. Bohužel jsem nesplnil druhou metu, a to dát 50 branek, jak si přál Tomáš Vejprava. (směje se)

Nakonec to bylo o jednu branku, když Šimon Derner dal v posledním zápase sedm branek, vy jste musel vstřelit v odpoledním zápase minimálně dvě, sledoval jste výsledek hradecké Slavie?

Už před posledním zápasem jsem si říkal, že ještě není nic vyhráno a na Slavii se může stát cokoliv, což se i potvrdilo. Jejich zápas jsem sledoval a věděl jsem, že potřebuji dvě branky. Nakonec se to i s trochou štěstí podařilo a jsem za to moc rád. (usmívá se)

Jste nejlepším střelcem napříč všemi krajskými soutěžemi, dobrý pocit?

Pocit je to báječný. Řekl bych, že se jedná o takovou třešničku na dortu.

Vaše nejvydařenější sezona v kariéře? Nebo se to nedá porovnávat s působením v Náchodě?

V Náchodě jsem zažil taky super roky, kdy se mi dařilo. Řekl bych, že letošní sezona byla jedna z těch lepších a střelecky úplně nejlepší.

Jak nejčastěji branky střílíte?

Bylo toho tolik, že si to úplně nevybavuji. (směje se) Většina mých branek padala po dobrých kombinacích spoluhráčů, pak už bylo jenom na mě, jestli dokážu šance proměnit.

Nejlepší střelci JAKO I. B třídy, skupiny B

38 – Jan Plšek (České Meziříčí)
37 – Šimon Derner (Slavia HK B)
24 – Adam Krejčí (Javornice)
21 – Vítek Vejr (Malšova Lhota)
19 – Aleš Roubal (Černilov)

Přišly už po takové sezoně nějaké nabídky z vyšších soutěží?

Pár nabídek by se našlo, ale těžko říct, jestli bych na fotbal na vyšší úrovni ještě stačil.

Jak si nejlépe odpočinete během letní pauzy od fotbalu?

Na půl odpočinek s rodinou a kámoši. Druhá půlka odpočinku nepřipadá v úvahu, protože se stěhujeme do nového domečku.

Je nějaký moment či zápas, který vám z uplynulé sezony zůstane v paměti?

Když nad tím přemýšlím, tak to budou oba zápasy s Malšovicemi. V tom prvním jsem úmyslně zakopl penaltu a byl jsem oceněn cenou fair play. V druhém jsem zase vstřelil můj nejhezčí gól sezony. Napřáhl jsem zhruba ze třiceti metrů a trefil přesně do vinglu.


Načítám tabulku ...