Fotbalisté Týniště nad Orlicí na podzim střídají solidní výkony s těmi slabšími. Tentokrát nečekaně prohráli 1:2 na trávníku nováčka z Hořic, když prohru hostí zmírnil až v samém závěru svým gólem Vlastimil Voženílek.

Rychnov – Broumov 3:1

Martin Kameník, trenér FC Spartak Rychnov nad Kněžnou: „Poslední vystoupení v domácím prostředí jsme zvládli a zaslouženě získali důležité tři body. Naše vítězství se nerodilo lehce, ale určitě mohlo být ještě vyšší. Ve 20. minutě to mohlo být klidně 3:0, ale bohužel svůj den měl jen Martin Valášek, který svou šanci proměnil. Potom se dostali ke slovu hosté a náhodnou střelou, a hlavně po chybě našeho gólmana, srovnali na 1:1. Na konci prvního poločasu kopal Valášek rohový kop, který zakroutil přímo do branky. Na začátku druhé části jsme chtěli přidat pojistku, což se v 51. minutě povedlo opět Valáškovi, který tím zkompletoval hattrick a uzavřel brankově celý zápas. Vyloučení hostujícího Růžičky pomohlo spíše hostům, kteří se zlepšili v pohybu a až do konce utkání byli nebezpeční. Dnes můžu pochválit pouze Valáška za jeho výkon a produktivitu."

Hořice – Týniště 2:1

Vladimír Pacholík, asistent trenéra SK Týniště nad Orlicí: „V prvním poločase vinou vlastní nedůslednosti a chyb jsme umožnili domácím jít do dvoubrankového vedení. V dalším průběhu utkání jsme byli aktivnější, vytvořili jsme si i několik slibných příležitostí, bohužel náš kontaktní gól přišel příliš pozdě. Nezbývá než konstatovat, že jsme se o body připravili sami."   (dr, hl)