Souboj dvou ještě nedávno divizních týmů nakonec vyzněl pro hosty z Náchoda, kteří hráli celý druhý poločas v deseti, paradoxně ale ve druhé pětačtyřicetiminutovce vstřelili tři ze svých čtyř branek. Jaroměř herně vyloženě neselhala, jenže se přes dobře pracující obranu Náchoda nedokázala prosadit.

Mezi duo Náchod - Jaroměř se v tabulce vklínil s jedním odehraným zápasem navíc Kostelec nad Orlicí. Ten v sobotu cestoval do Chlumce, kde brzy prohrával, na konci první půle však zápas otočil a ve druhé části ještě přidal pojistku. „Fotbalovost byla tentokráte na straně hostí,“ sportovně uznal kvality soupeře chlumecký kormidelník David Homoláč.

Na dostřel druhému Kostelci nad Orlicí se udržela Vysoká nad Labem, která doma nadělila Hořicím tenisového kanára. Toho si málem z Červeného Kostelce odvezl i Jičín, jenž podlehl domácím 0:5. Díky vysokému vítězství tak udržel kontakt s čelem tabulky také Červený Kostelec.

Zajímavé zápasy však víkendové kolo přineslo i na opačném pólu tabulky. V souboji trápících se Nového Bydžova a Vrchlabí se nakonec radovali teprve ze druhé výhry v sezoně domácí, kteří otáčeli zápas s nováčkem třemi góly ve druhém poločase. „Vítězství to bylo, jak jsem deklaroval před zápasem, velice bolestné, útrpné, ale myslím zasloužené,“ řekl Petr Průcha, trenér Nového Bydžova.

Další „záchranářský“ zápas se hrál v Třebši, kam zavítalo Nové Město nad Metují. Fotbalový boj nakonec rozhodla lepší efektivita domácích. „První poločas, kdy jsme podali nejlepší podzimní výkon, nás paradoxně stál celý zápas,“ smutnil po utkání Dominik Maur, asistent novoměstského trenéra.

Zápasy v Rychnově a v Lázních Bělohrad rozsoudily až pokutové kopy. Z Rychnova si bonusový bod odvezl celek Libčan a z Lázní Bělohrad se cestovalo veseleji hradecké Slavii.

Událost kola

Šlágr pro Náchod. Souboj o první místo v tabulce mezi Jaroměří a Náchodem zlomil druhý poločas, v němž hosté vstřelili tři ze čtyř gólů.

Zklamání kola

Hořice. Celek, který jako jediný zatím dokázal obrat o body Náchod, pohořel ve Vysoké při standardních situacích, po nichž inkasoval všech šest gólů.

Výrok kola

„Vítězství to bylo, jak jsem deklaroval před zápasem, velice bolestné, útrpné, ale myslím zasloužené.“