Náchodští, povzbuzeni minulou výhrou v Jaroměři, byli však přesto favoritem. A předpoklady nakonec potvrdili, i když hosté dokázali utkání notně zdramatizovat, když ze stavu 4:1 snížili na 4:3. Branka z penalty ale nakonec duel uzavřela, svěřenci trenéra Panenky zvítězili 5:3. „Dělala nám problémy velmi dobrá křídelní hra soupeře a v poločase jsme prohrávali o dva góly. V druhém už to bylo z naší strany daleko kvalitnější. V útočné fázi Bělka snížil, poté soupeř gólově utekl na 4:1. Vše šlo do útoku, Pražák dal dva góly a měli jsme až drtivou převahu. Vyrovnat jsme již nestihli, naopak v poslední minutě Náchod potvrdil vítězství z penalty. Nemáme se za co stydět,“ řekl vedoucí Vysoké Miroslav Píša.

Průběžnou druhou pozici udržel Kostelec nad Orlicí. Tým kouče Krupky remizoval ve Vrchlabí (2:2) a následně padl v penaltové loterii. Vrchlabští jsou i přes úspěch nadále poslední s pěti body.

Už na třetí pozici poskočil Červený Kostelec, který vyhrál v Hořicích 1:0. Rozhodla branka Srkala z dvaašedesáté minuty.

Možná trochu překvapivý výsledek se zrodil v Novém Bydžově. Místní RMSK Cidlina zde porazila silnou Jaroměř 2:0.

Plný bodový zisk zapsaly také Libčany, které na domácí půdě přehrály nováčka z Třebše 3:1.

Cenné venkovní body přivezli fotbalisté Chlumce. Ti sice na hřišti hradecké Slavie hned od první minuty prohrávali, v dalším průběhu ale dvěma góly utkání otočili a vyhráli zde 2:1.

Dvouzápasový půst ukončili hráči Jičína. Na domácí půdě totiž přemohli Rychnov po výsledku 2:0.

Důležité body získalo Nové Město nad Metují. Doma sice prohrávalo s Lázněmi Bělohrad již 2:0, nakonec ale výsledek otočilo! V osmdesáté minutě vystřelil výhru střídající Zítko (3:2).

Událost kola

Výhra RMSK Cidlina. Novobydžovští získali cenné tři body v domácím duelu se silnou Jaroměří (2:0). Základem úspěchu byla veliká bojovnost.

Zklamání kola

Lázně Bělohrad. Ve velice důležitém utkání tým zklamal na hřišti předposledního Nového Města n. M. Ztratil vedení 2:0 a nakonec padl 3:2.

Výrok kola

„Prohrát tento duel dovedeme snad pouze my. Duch lázeňského, nezodpovědného šviháka byl, bohužel, silnější.“