Náchodští nakonec slavili vítězství 6:2. „Přijel k nám kvalitní soupeř a výsledek je pro něho až krutý. Rozhodli naše dva rychlé góly v 54. a v 56. minutě. Pak se hosté „složili“ a my jsme zápas dovedli do vítězného konce,“ hodnotil zápas vedoucí domácích Michal Malý.

Lichotivé druhé místo drží Kostelec nad Orlicí. Ten na umělé trávě v Novém Městě nad Metují nakonec vydoloval dva body po vítězných penaltách, když ještě ve čtyřiaosmdesáté minutě prohrával 1:0.

Na bronzové příčce figuruje Jaroměř. Ta sehrála na na terénu dost možná za hranicí regulérnosti domácí duel s Vysokou nad Labem. Tým trenéra Exnara se ujal vedení již v první minutě, v páté minutě byl navíc vyloučen Prorok. Hosté ale i v deseti vyrovnali Pražákem a v následných penaltách byla úspěšnější Jaroměř.

Třetí výhru v řadě si připsal Jičín, který zdolal v derby Lázně Bělohrad 3:0.

Jedenáct branek bylo k vidění v Libčanech, které hostily Chlumec a vyhrály 7:4. Zbývající duely kola Vrchlabí - Slavia HK, Hořice - Třebeš a RMSK Cidlina - Červený Kostelec byly odloženy.

Událost kola

Jedenáct gólů. V duelu Libčany - Chlumec se zrodil bez nadsázky hokejový výsledek. Domácí byli produktivnější a zvítězili v něm o tři branky.

Zklamání kola

Porážka Bělohradu. Okresní derby v Jičíně hostům vůbec nevyšlo. V úvodní půlhodině třikrát inkasovali, na což už nedokázali zareagovat.

Výrkok kola

„Pokud dáš venku čtyři branky, měl bys nějaký bod odvézt. Bohužel. A nestalo se nám to na podzim poprvé.“
(David Homoláč, trenér Chlumce)