Pouze ve třech případech (Nové Město nad Metují, Kostelec nad Orlicí a Slavia Hradec Králové) zvládli svěřenci kouče Milana Petříka penaltový rozstřel a připsali si bonusový bod. Pětkrát pak v penaltové loterii neuspěli a z výhry se radoval soupeř (Hořice, Červený Kostelec, Nový Bydžov, Rychnov nad Kněžnou a Jičín). Mít o pět bodů víc, tak by tým z města F. L. Věka byl čtyři kola před koncem krajského přeboru na „dostřel" nesestupovým příčkám. Takhle se záchranářské cíle ztrácejí v rovině teorie.

Nenechte si ujít televizní okresní derby v Kostelci

Kostelec nad Orlicí - Fotbaloví příznivci se mohou těšit na nevšední zážitek. Do Kostelce nad Orlicí zavítá poslední květnovou sobotu projekt Můj fotbal živě. Fotbaloví fanoušci v anketě rozhodli, že v přímém přenosu ČT sport se v sobotu 27. května představí Kostelec nad Orlicí a Rychnov nad Kněžnou. „Televizní" utkání nejvyšší krajské fotbalové soutěže má výkop ve 13 hodin.

Kromě okresního derby tradičních soupeřů je připraven bohatý doprovodný program. Již v 11 hodin začne „Dětský den" s atrakcemi pro nejmenší, diváci se mohou těšit na vystoupení mažoretek „Marlen" - účastnic mistrovství světa a Evropy. Samozřejmostí je široká možnost občerstvení. Vstupné je 30 korun, ženy a děti mají vstup zdarma.