Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krajská fotbalová I. B. třída po skončení podzimní sezony

Rychnovsko – Jedenáct týmů z Rychnovska bojovalo na podzim v krajské fotbalové I. B třídě – skupiny C a D. Šest z nich – České Meziříčí, Opočno, Rychnov B, Doudleby, Albrechtice a Černíkovice – bude na jaře usilovat o postup.

27.11.2014
SDÍLEJ:

LETOŠNÍ ROČNÍK krajské I. B třídy nabízí řadu okresních derby. Snímek je z duelu Zdelova a Doudleb nad Orlicí. Foto: Vojtěch Podstavek

Zbývající kvintet týmů čekají boje ve skupině o udržení.

Po skončení podzimní sezony jsme zástupcům týmů z našeho regionu položili tři anketní otázky:
1. Vládne s podzimními výsledky a umístěním vašeho týmu spokojenost, či převažuje zklamání?
2. Jaký byl nejlepší a nejhorší podzimní zápas vašeho týmu?
3. Kdo nebo co vás v průběhu podzimu nejvíce zaujalo či překvapilo?

FC České Meziříčí

Milan Mikušík, trenér
1. V oddíle panuje po výsledcích v podzimní části maximální spokojenost. Splnili jsme daný cíl postoupit do jarní části do skupiny o postup do I. A třídy. Celkové první místo ze všech 32 týmů I. B třídy nás v jarní části zavazuje hrát o příčky nejvyšší a porvat se o historicky největší úspěch našeho oddílu. Spokojenost panuje s výkony v celém kalendářním roce 2014, když se nám povedlo z celkového počtu 28 mistrovských utkání 22× zvítězit 4× remizovat a následně zvítězit na pokutové kopy a pouze 2× prohrát. Za celý rok jsme získali z možných 87 bodů nádherných 77 bodů. Je to jednoznačně nejlepší výsledkový výkon v kalendářním roce za doby působení FC České Meziříčí v I. B třídě.

2. Jednoznačně nejhorší výkon byl hned v prvním mistrovském utkání na Lokomotivě Hradec, kde jsme prohráli 2:1 a to díky nekolektivnímu chování více než poloviny hráčů základní sestavy, kteří si před utkáním ve slunci vyhřátém dni dali určitě „důležitý" turnájek v nohejbale. Nejlepší výkon jsme podali na hřišti Jaroměře B, kde jsme zvítězili 4:1 a dobrý výkon jsme podali v domácím utkání s Deštným, které skončilo 2:2 a pochvalu si zasloužili oba zúčastněné týmy.

3. Nejvíce mě překvapil náš poměrně mladý tým, jak se dokázal vypořádat s rolí favorita, do které se pasoval po zisku 42 bodů v jarní části minulé sezony. Před kluky smekám a věřím, že v nastoleném trendu budeme pokračovat i v příštím roce.

FC Spartak Rychnov nad Kněžnou B

František Kotek, trenér
1. S umístěním spokojenost panuje. Bodově jsme oproti loňskému podzimu slevili a střelecky jsme se zhoršili. Tři utkání bez vstřeleného gólu jsou toho důkazem.

2. Z mého pohledu jsme odehráli velmi dobře utkání v Lípě. Co se v kabině řeklo, to jsme přenesli na hřiště. Zápas jsme zvládli po taktické i herní stránce. Mohlo by se zdát, že budu hodnotit nejhůř výsledky, kdy jsme dostali pět branek (v Albrechticích a ve Zdelově). Ale tam jsme se snažili neustále aktivně hrát fotbal až do konce utkáni a z toho pramenily obdržené branky. Pro mě osobně byl určitě nejhorší zápas doma s Velešov Doudleby, kdy mě velmi zklamal přístup mladých hráčů.

3. Určitě to byl nováček Zdelov, který ťukal silně na první čtyřku.

TJ Velešov Doudleby nad Orlicí

Jan Čermák, trenér
1. S výsledky v podzimní části vládne samozřejmě spokojenost. Můžeme být zklamáni, že jsme „nedali" ten maličký, ale nejtěžší krůček a neobsadili první příčku. Máme alespoň co zlepšovat. Jsem přesvědčen, že směr, kterým jsme nastavili kormidlo, je správný.

2. Odehráli jsme spoustu kvalitních utkání se všemi zúčastněnými týmy. Každé utkání bylo svým způsobem zajímavé a mělo šťávu. Ať už gólovou či nasazením a bojovností, či vyhrocenými momenty. Nejnepovedenější utkání? To si nechám pro sebe, ať, jak jsem již psal, máme co zlepšovat a hráči mají důvod k lepší práci. Oni a diváci to vědí.

3. Jsem velmi mile překvapen a potěšen celkovou korektností a ohleduplností týmů v soutěži, byť o vypjaté okamžiky není nouze. Diváci si také nacházejí cestu na tyto zajímavé zápasy. A hlavně hospůdky na hřištích mají své vyhlášené speciality – i když zde vidím ještě „malé" rezervy. Takže jen tak dál. „A vo tom to je" aneb slovy klasika: „Fotbal, pivo, dobré jídlo nechť jarní hymnou pro nás jest, snažiti se budem zcela, góly pro Vás přinášet" .

TJ Sokol Zdelov

Petr Komárek, sekretář
1. Získaných 20 podzimních bodů v historicky první účasti zdelovského týmu v krajských soutěží považujeme za krásný výsledek i vzhledem k tomu, že jsme byli, před prvním podzimním výkopem, považováni za jasného outsidera soutěže. Ještě v předposledním kole jsme bojovali o první čtyřku, a tak jsme byli přece jen v jednu chvíli trošičku zklamáni, že se to nepovedlo. Při porovnání našeho bodového zisku s ostatnímu pěti nováčky jsme nakonec skončili druzí. V současném systému soutěže však dvacet bodů nic neznamená, protože na jaře se začíná téměř od nuly, takže zůstáváme snad stále „na zemi".

2. Super zápas jsme odehráli doma s Albrechticemi (2:1) a také s Rychnovem B (5:2). V té době byly oba celky na samé špici tabulky a dokázali jsme je, nikoliv se štěstím, ale po fotbalově dobrém výkonu porazit. Domácí zápas, s herně vyspělým rychnovským týmem, byl našim nejlepším v podzimní části. Trochu kuriózně i dva naše nejhorší zápasy jsme odehráli doma. Vůbec se nám nepovedl zápas s Lípou (0:3) a ještě horší to bylo s Borohrádkem (1:5).

3. Jako nováčka v této třídě nás příjemně překvapila velmi dobrá úroveň řízení zápasů ze strany rozhodčích a vesměs i korektní vztahy mezi protihráči během zápasu a zejména po něm. Samozřejmě by se nějaké výjimky našly.

TJ Sokol Deštné v Orlických horách

Petr Cejnar, vedoucí mužstva
1. S podzimní sezonou vládne spíše zklamání. Chtěli jsme hrát o první čtyřku, ale to se bohužel nepovedlo. Skončili jsme kvůli horšímu skóre na pátém místě, což nás určitě mrzí.
2. Nejlépe jsme odehráli poslední dva zápasy podzimu – v Českém Meziříčí a doma s Předměřicemi. Nejhorší výkon jsme podali v domácím zápase s béčkem Jaroměře.
3. Prakticky nic.

TJ Sokol Černíkovice

Josef Cejpek, trenér
1. S podzimním umístěním jsem samozřejmě spokojen, ale cesta to byla trnitá a některé výsledky rozhodně nepotěšily. V relativně jednoduchých zápasech jsme naprosto zklamali a naproti tomu v zápasech, kde jsme nenastupovali v roli favorita, to bylo mnohem lepší.

2. Mezi naše nejhorší zápasy určitě patřily oba duely s mužstvem ze Zdelova a venkovní zápas v Lípě. Naopak mezi ty nejlepší musím zařadit utkání v Rychnově, Vamberku a první poločas v Albrechticích.

3. Nejvíce mě zaujalo mužstvo Zdelova jak konečným umístěním, tak herním projevem. Zklamáním pro mě byla hra Vamberka. Čekal jsem, že bude výše. Ukázalo se, že v této skupině to bylo vcelku vyrovnané a záleželo na zrovna aktuálním rozpoložení týmů. Některé výsledky jsou toho důkazem.

TJ Lokomotiva Borohrádek

Antonín Čermák, ved. mužstva
1. Naše výkony i výsledky byly jak na houpačce. Jednou nahoře a jednou dole. Umístění v tabulce odpovídá naším možnostem. S týmy z první čtyřky jsme uhráli jen dva body.

2. Herně byl nejlepší náš výkon ve Zdelově a výsledkově v Lípě. Naopak nejhorší výsledek byl debakl v Albrechticích.

3. Mě osobně překvapily Albrechtice svým postupem do první čtyřky. Zklamání je umístění Vamberka, který v loni hrál velmi kvalitní fotbal.

TJ Sokol Lípa nad Orlicí

Jan Zemánek, trenér
1. S umístěním rozhodně spokojenost nepanuje. Od začátku soutěže jsme se potýkali až s neuvěřitelným počtem zraněných a jinak absentujících hráčů. První polovinu podzimu jsme odehráli bez pěti až šesti hráčů základní sestavy a tudíž jsme nebyli příliš konkurenceschopní. V odvetách se situace začala lepšit a naše výsledky i výkony šly nahoru. Bohužel ztráta byla již velká a nepodařilo se nám ji smazat.

2. Pokud budu hodnotit objektivně, tak se můžu zabývat pouze druhou půlkou podzimu. Zde nám hrubě a výsledkově až ostudně nevyšel domácí zápas s Borohrádkem. Ostatní zápasy jsme zvládli herně solidním způsobem. Velice dobře jsme se prezentovali i přes prohru v derby s Albrechticemi.

3. Jak jsem již uvedl výše, překvapil mě až neuvěřitelný počet našich zranění a hlavně jejich pestrost. S tím jsem se nikdy nesetkal a doufám, že již nesetkám. Jinak si myslím, že vše proběhlo v normálu.

TJ Baník Vamberk

Jiří Kotýza, trenér
1. Spokojenost určitě nevládne. Po letní přípravě a odehraných přípravných zápasech vesměs s mužstvy oblastního přeboru jsme chtěli skončit do čtvrtého místa a vyhnout se na jaře bojům o záchranu. Máme mladé mužstvo, ale chybí nám v týmu taková střední generace, která by mladší táhla k výhrám. Takže zklamání.

2. Nejlepší zápas jsme sehráli určitě v posledním kole s Albrechticemi (3:0). Po sérii porážek si kluci dokázali, že fotbal umějí hrát, ale bez tvrdé práce to prostě nejde.

3. Vyrovnanost některých zápasů nováčků z Lípy a Zdelova. Rovněž příchod Honzy Plašila do Černíkovic a jejich vzestup tabulkou nahoru.

TJ Spartak Opočno

Jan Jánský, trenér
1. Před začátkem podzimní sezony jsme si dali za cíl umístění do čtvrtého místa a ten jsme splnili. Co se týká výsledků, mohlo to být lepší. Vliv na to mělo i zranění našeho brankáře Effenberka. Dále jsme se potýkali v několika utkáních se špatnou efektivitou využívání brankových příležitostí. Náš bodový zisk i umístění mohlo být ještě lepší. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za předvedené výkony.

2. Začátek podzimu nám vyšel hráli jsme velmi dobře. Nejlepší podzimní výkon jsme podali doma proti Lokomotivě Hradec Králové, soupeře jsme jasně přehrávali a řadu vyložených brankových příležitostí ještě nevyužili, výsledek 5:0 byl pro hosty milosrdný. Naopak nejslabší výkon podzimu jsme předvedli ve Smiřicích, kde naše hra postrádala snad úplně vše, konečná remíza pro nás byla výhrou.

3. V průběhu podzimu mě nejvíce zaujal svými výkony náš sedmnáctiletý dorostenec Ondřej Kurz. V průběhu podzimu nastoupil na několika postech, nikdy nezklamal, naopak patřil vždy k těm nejlepším našim hráčům.

SK Albrechtice n. O.

Rostislav Kchop, trenér
1. Před podzimní částí bylo cílem skončit v první čtyřce a zachránit i pro další sezonu I. B třídu, což se podařilo, takže celkově určitě vládne spokojenost. Zejména domácí zápasy byly balzámem na duši mně, hráčům a v neposlední řadě i spoustě fanoušků, kteří si našli cestu do Borku a neúnavně nás podporovali. Určitá rozpačitost zavládla po posledním kole, kdy pokud bychom vyhráli, skončili bychom v naší skupině první. Na druhou stranu i prohry jsou někdy ku prospěchu.

2. Jako nejlepší utkání bych hodnotil domácí zápasy s Rychnovem a Doudlebami, což byly cenné výhry. Asi nejhorší výkony jsme předvedli ve Zdelově a ve Vamberku, kde jsme také po zásluze prohráli.

3. Mám pocit, že oproti minulému ročníku úroveň rozhodčích maličko klesla. Nechci je pouze kritizovat, jsou to také lidi a jak oni rádi říkají nám trenérům: „My Vám také neříkáme, co jste udělal špatně". Ale pokud nemůže trenér říct (slušně) rozhodčímu co se mu nelíbí, tak už jsme někde jinde. Aby mě asistent, aniž bych cokoli ještě řekl po neodpískaném penaltovém zákroku, okřikoval, ať jsem zticha… Poté si kladu otázku, zda by se to nemělo hrát bez realizačního týmu a bez diváků, aby se jich náhodou něco nedotklo. V podstatě se mi ještě nestalo, aby za mnou přišel po zápase rozhodčí a řekl, omlouvám se, udělal jsem chybu. Já s tím problém nemám, ani před mančaftem ani v komentáři po zápase, pakliže o své chybě vím. Možná se mi tato kritika vrátí jako bumerang na jaře, ale je to spíše téma k diskuzi než k nějakému hanění. Jinak samozřejmě byla spousta zápasů, které byly odřízeny, skoro bych řekl, profesionálně. Na závěr bych chtěl poděkovat všem hráčům, kteří se účastnili podzimních zápasů za výbornou reprezentaci Albrechtic. Díky patří i realizačnímu týmu a výboru SK za vytvoření co nejlepších podmínek a v neposlední řadě i našemu fan klubu.

Tabulky - sk. C

PODZIM
1. České Meziříčí ⋌14  9  4  1  4  26:11  35
2. Loko Hradec ⋌14  7  2  5  1  25:25  24
3. Opočno ⋌14  6  4  4  1  32:24  23
4. Malšovice⋌14  6  3  5  0  24:24  21
5. Deštné v O. h. ⋌14  5  4  5  2  23:27  21
6. Jaroměř B⋌ 14  6  1  7  0  32:29  19
7. Předměřice ⋌14  4  4  6  2  21:19  18
8. Smiřice⋌ 14 1  2  11  2  11:35  7

DOMA
1. České Meziříčí ⋌7  4  3  0  3  12:5  18
2. Loko Hradec ⋌7  5  1  1  1  16:9  17
3. Opočno ⋌7  4  1  2  1  18:10  14
4. Předměřice ⋌7  3  3  1  2  12:6   14
5. Jaroměř B⋌ 7  4  0  3  0  17:13  12
6. Malšovice ⋌7  3  1  3  0  13:12  10
7. Deštné v O. h. ⋌7  2  1  4  1  10:16  8
8. Smiřice⋌ 7  1  2  4  2 8:17  7

VENKU
1. České Meziříčí ⋌7  5  1  1  1  14:6  17
2. Deštné v O. h. ⋌7  3  3  1  1  13:11  13
3. Malšovice ⋌7  3  2  2  0  11:12  11
4. Opočno ⋌7  2  3  2  0  14:14  9
5. Jaroměř B ⋌7  2  1  4  0  15:16  7
6. Loko Hradec ⋌7  2  1  4  0  9:16   7
7. Předměřice ⋌7  1  1  5  0  9:13   4
8. Smiřice ⋌7  0  0  7  0    3:18   0

Střelci

11 – Jelen (Opočno);
8 – Baše (České Meziříčí), Kaplan (Deštné);
7 – Jak. Javůrek (Lokomotiva), Ulrych (Jaroměř B);
5 – Seifert (Jaroměř B), Reichl (Opočno);
4 – Lukáš Havel (České Meziříčí), Horký (Malšovice), Ameti, Vít (oba Jaroměř B), Zvolánek, Mašek (oba Lokomotiva), Krupka, Macháček (oba Deštné), T. Přibyl (Opočno);
3 – Vondřejc (Opočno), J. Bareš, Hronek, Ponikelský, Hlavatý (vš. Předměřice), Jan Tomášek, Petr Tomášek (oba České Meziříčí), Svatoň (Lokomotiva), Lemon, Brokeš, Tobiášek (vš. Malšovice), Korenčík (Smiřice).

Tabulky - sk. D

PODZIM
1. Rychnov B ⋌14  7  4  3  3  25:18  28
2. Doudleby ⋌14  7  3  4  2  34:18  26
3. Albrechtice ⋌14  7  3  4  1  41:26  25
4. Černíkovice ⋌14  7  2  5  1  28:26  24
5. Zdelov ⋌14  6  2  6  0  19:27  20
6. Borohrádek ⋌14  5  2  7  1  32:35  18
7. Lípa ⋌14  5  0  9  0  22:37  15
8. Vamberk ⋌14  3  2  9  1  25:39  12

DOMA
1. Albrechtice ⋌7  6  1  0  0  26:7  19
2. Doudleby ⋌ 7  5  2  0  1  22:7  18
3. Rychnov B ⋌7  3  3  1  2   9:3  14
4. Černíkovice ⋌7  4  1  2  0  17:11 13
5. Zdelov ⋌7  3  1  3  0  14:18 10
6. Borohrádek ⋌7  3  0  4  0  14:17  9
7. Lípa ⋌7  3  0  4  0  11:20  9
8. Vamberk ⋌7  2  1  4  0  14:16  7

VENKU
1. Rychnov B ⋌7  4  1  2  1  16:15  14
2. Černíkovice ⋌7  3  1  3  1  11:15  11
3. Zdelov ⋌7  3  1  3  0  5:9   10
4. Borohrádek ⋌7  2  2  3  1  18:18  9
5. Doudleby ⋌7  2  1  4  1  12:11  8
6. Albrechtice ⋌7  1  2  4  1  15:19  6
7. Lípa ⋌7  2  0  5  0  11:17  6
8. Vamberk⋌ 7  1  1  5  1  11:23  5

Střelci

18 – Hořínek (Albrechtice);
9 – Kráčmer (Doudleby), Jakub Jedlinský (Rychnov B);
8 – D. Hanuš (Černíkovice);
7 – Brendl (Borohrádek), Králík (Vamberk), O. Stieber (Černíkovice);
6 – Pazderník (Vamberk), Čepelka (Lípa), Duha (Albrechtice);
5 – Šrámek, Hudousek (oba Doudleby), J. Matějus, P. Matějus (oba Borohrádek), D. Komárek, Z. Sehnal (oab Zdelov);
4 – Sršeň, L. Vítek (oba Albrechtice), M. Šrom (Vamberk);
3 – Doleček, Síkora, Vašata (vš. Lípa), Počtýnský, Polívka (oba Rychnov B), Janeček (Albrechtice), Flekr (Vamberk), Schod, Krmaš (oba Doudleby), J. Bílek (Borohrádek), Stodůlka, Plašil (oba Černíkovice).

Autor: Leoš Dragúň

27.11.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Adolf Klepš

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby

Ilustrační fotografie.

Křovičtí hasiči zvou na zabíjačkové pochoutky

Opočno vzdorovalo Náchodu polovinu utkání

Opočno - Páté kolo Krajské hokejové ligy nabídlo souboj týmů ze suterénu tabulky, ve kterém poslední Opočno hostilo předposlední Náchod. Z výhry se radovali hosté, domácí Baroni stále čekají na první bodový zisk.

V obci Přepychy přivítajío víkendu nové občánky

Přepychy - V Přepychách přivítají do života další čtyři nové občánky. Stane se tak v sobotu 21. října v kapli Panny Marie v údolí Dřízna.

Lukavice hostí lídra z Javornice

Rychnovsko - Krajská I. B třída nabídne o víkendu hned tři okresní derby.

Kraj chce slučovat střední školy

Královéhradecko - Kapacity středních škol dvakrát převyšují počet žáků devátých tříd.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení