Na podzim to budou dva roky, co zmizel z vrcholového fotbalu. Ve zlém se rozešel s Českými Budějovicemi, u arbitráže se pak s nimi soudil o peníze, jenže prohrál.

Ještě předtím se rozhádal ve své milované Spartě. V knize „Neuhýbám" dokonce přiznal, že coby hráč Českých Budějovic naschvál vyrobil penaltu, aby vyhrál Liberec a titul neměla Sparta.
Skvělý obránce, ale i král průšvihů. Modla? Šílenec?

Dlouho se mluvilo o tom, že by se TOMÁŠ ŘEPKA (40) do ligy vrátil, ale nakonec všechno utichlo. Teď kope už jen I. A třídu za Hvozdnic a republiku objíždí coby jeden z ambasadorů nadace „Vlaďka dětem", kterou založila jeho manželka a s níž dorazil i do Pardubic.

Dříve o konci kariéry mluvil jako o polosmrti. Teď vypadá smířeně: „Nemrzí mě, že je to už pryč. Všechno má svůj čas a takhle to má být," řekl Deníku.
Pořád má figuru atleta. Ostré řezané rysy ve tváři stále připomínají, že na hřišti s ním moc velká švanda nebyla.

Končit jste ale klidně mohl až teď a první ligu ještě tak dva roky hrát. Nelitujete, že jste kariéru skončil takhle?
Dva roky dozadu bych na to ještě možná měl, když jsem končil v Budějovicích, přemýšlel jsem o tom, že bych ještě někam ligu hrát šel. Ale všechno se nějak zvrhlo a skončilo.

Před rokem a půl vás lákal kamarád z Ostravy Martin Svědík, jestli byste nechtěl hrát druhou ligu v Pardubicích. Vzpomínáte ještě?
Aby ne. Komunikovali jsme s Martinem, pak chvíli i s Lubošem Kubíkem, ale také z toho nakonec sešlo. Ale reálné to určitě bylo.

Z Ostravy se už trenér Martin Svědík neozval?

Ne, ne, to už ne (usmívá se).

Celý rozhovor s Tomášem Řepkou najdete v úterním vydání Deníku na straně 18