Votroci jsou ve druhé lize na desátém místě. Jen shoda příznivých okolností je jakž takž udržuje v boji o vrchní příčky tabulky. Na druhý Třinec totiž ztrácejí pouze osm bodů.

Na jaře, do nějž by měli vstoupit v pátek domácím ultradůležitým duelem s Českými Budějovicemi, chtějí zaútočit.

Jako generál je povede Havlíček. Ve funkci zůstal.

Je však vlastně logické, že se v klubu debatovalo o jeho konci. „Ale to není otázka pro mě,“ říkal kouč, když na to přišla řeč.

„I s Richardem Juklem jsme se bavili na tohle téma,“ přiznal Jiří Sabou, výkonný ředitel klubu. „Na závěr podzimu to bylo chcíplé, na týmu ležela deka. Zápasy, co se zremizovaly, tak se měly vyhrát. K tomu jsem měl signál, že to nefunguje v kabině,“ vysvětlil, proč se řešilo Havlíčkovo setrvání.

Realizační tým měl problém se šíří kádru, některým fotbalistům se nelíbilo jejich vytížení. „Například Žondra šel proti trenérům,“ prozradil Sabou. Nedobře nesl své postavení náhradníka také zkušený záložník Tomáš Jirsák.

Ani jeden z nich už v kádru není – Jirsák ukončil kariéru, Žondra odešel do Vítkovic.

„Nakonec jsme se rozhodli, že vyčistíme kabinu a Karel bude mít důvěru dál,“ okomentoval zimní dění ředitel Sabou.

Mužstvo je oproti podzimu méně početné, k tomu má Havlíček k ruce nového asistenta. Michala Šmardu, jehož zlákala Jihlava, vystřídal někdejší Sabouův spoluhráč ze Žižkova Ondřej Prášil.

„Atmosféra je uvolněnější,“ všiml si kapitán Radim Ottmar.

K uklidnění pomohl i čas. „Já jsem Karla Havlíčka neznal, ale poznal jsem, že chce dělat fotbal poctivě a podle mého názoru správně. Věřím, že to bude fungovat,“ prohlásil ředitel.

Zda to tak bude, ukáže jaro. Hradec bude hrát o úspěch ve II. lize, ale také v domácím poháru.