„Vše se vydařilo. Pěkné počasí, parádní návštěva, Sparta přijela s dobrou sestavou. Všichni kluci, kteří hráli před sedmnácti lety v utkání 3. kola Poháru ČMFS dorazili v plném počtu v čele s trenérem Čenkem Cellerem. Jsem rád, že vše proběhlo bez problémů," neskrýval spokojenost Kotek, jenž rovněž zastává funkci předsedy rychnovských fotbalistů.

Co vás potěšilo nejvíc?
Asi návštěva. Před zápasem jsme si přáli, aby přišlo větší množství lidí.  To se splnilo a návštěva byla parádní. Všem moc děkuji.

A samozřejmě asi i výsledek,ne?
No jasně. (smích) Tipoval jsem, spíše si v koutku duše přál, abychom o gól zvítězili. To se podařilo a jsem šťastný.

Tah angažovat Romana Šebrleho se povedl. Co říkáte jeho výkonu?
Dal dva góly, takže optimální výkon. Co víc bychom si mohli přát? (smích) Roman potvrdil, že je rozený střelec. Má tah na branku a čich na góly. Potvrdil, že branky nezapomněl dávat. Zejména druhá trefa byla parádní.

Na jakou soutěž by měl?
Těžko odhadovat. Po fyzické stránce by se v krajském přeboru určitě neztratil.

Jak těžké bylo uspořádat takovou akci?
Dost náročné, protože jsme si akci zkusili zorganizovat sami. Přípravy byly hektické a náročné, po utkání z nás vše spadlo.  Teprve dnes dokážu ocenit práci, kterou zdejší chlapi museli zvládnout před sedmnácti lety. Teď, z pohledu organizátora, vidím, co za tím vším stojí. Spousta času, práce a jednání. Myslím si, že je to úspěch nejen nás sedmi „oslavenců", kteří si akci vymysleli a zorganizovali, ale i dalších lidí, jak z rychnovského fotbalového klubu, tak z řad sponzorů a v neposlední řadě vedení města. Za to jim patří můj dík.

Avizovali jste, že výtěžek z utkání bude věnován na nákup bezpečnostních branek pro mladé fotbalisty.
To byl hlavní cíl tohoto utkání. Konečné vyúčtování akce máme ve čtvrtek, ale už dnes je jasné, že se nám podaří sehnat čtyři bezpečnostní branky pro mladé fotbalisty.

Jak dopadly pozápasové oslavy?
Dobře. (smích) Hodnotili jsme do ranních hodin, nikdo se nezatoulal, všichni přežili.