„Já už jiné góly než z trestňáků a penalt nedávám. Do soupeřova vápna pomalu nedoběhnu a tak se občas trefím takhle z dálky," řekl s úsměvem po utkání zkušený kostelecký šutér.

Co říct k porážce v derby na domácím trávníku?
Konečný výsledek 2:5 je pro nás hodně smutný. Ale nedá se nic dělat, takový je fotbal. Začátek utkání byl vyrovnaný, ale neudrželi jsme míč tak, jak bychom si představovali. V úvodu jsme neproměnili několik dobrých příležitostí, navíc nás párkrát zastavil ofsajd. Škoda, že jsme si to nepohlídali, mohli jsme jít sami na branku. Rychnov byl silnější na balonu, dobře kombinoval. Po přestávce nám ubývaly síly a hráli jsme spíš na náhodu, než bychom si něco vytvořili. Soupeř byl střelecky produktivní, ze všech svých šancí dal gól.

Co nejvíce chybělo vaší hře, abyste se proti dobře bránícímu soupeři prosadili?
Vázla kombinace a chyběl asi i větší pohyb. Místo toho, abychom měli míč na kopačkách a protihráče utahali, tak tomu bylo obráceně. Oni drželi míč a my jsme jen běhali bez balonu.

Zápas ve vynikající fotbalové atmosféře jste si ale užili, ne?
Souhlasím. Hrát v takovém prostředí je výjimečný zážitek. Myslím si, že fotbal byl dobrý a utkání se lidem určitě muselo líbit. Jsme rádi, že padl divácký rekord. Z prohry jsme samozřejmě smutní, ale dáme si pivko a jedem dál.