Dobruška – Jaroměř 5:0

Domácí začali aktivně, ale první velkou šanci zápasu promarnil jaroměřský Michálek. Jeho volej z bezprostřední blízkosti ovšem bleskovou reakcí zlikvidoval brankář Šrámek. Pak už se režie dění na hřišti ujal domácí favorit. Z protiútoku se sám před brankářem ocitl A. Zilvar, ale neuspěl stejně jako z dorážky Ulich, jehož pokus trefit prázdnou branku zblokoval obránce. V 8. min. Ulich našel za jaroměřskou obranou Hájka, jenž při zakončení volil opačnou faleš, a míč jen orazítkoval tyč. Skóre se poprvé měnilo až krátce po odehrané čtvrthodině. Jarkovského centr uklidil hlavou do sítě internacionál Ulich, jehož Dobruška zaregistrovala už v létě, ale proti Jaroměři nastoupil poprvé. Na sklonku půlhodiny přidal Ulich druhý zásah do černého z trestného kopu. S chutí hrající exslávista pak po dalším Jarkovského pasu připravil třetí gól Hájkovi, který míč doklepával do sítě téměř na brankové čáře. Dobrušští bezprostředně po přestávce nedovolili hostům, aby se nadechli. Hned ve 47. min. rozebrali jaroměřskou obranu. Rychlou akci zahájil na půli hřiště Dostál a zakončila ji spolupráce A. Zilvara s Altem 4:0. Poslední slovo měl pět minut před koncem zápasu Ulich, který přesnou dorážkou z malého vápna završil svůj hattrick.

Milan Mikušík, trenér TJ Dobruška: „Jaroměř se u nás představila jako jeden z nejlépe kombinujících soupeřů. Nebála se hrát ofenzivně, což nám vyhovovalo. Naši hráči se sžívali s posilou Ivo Ulichem, který pomohl nejen v mezihře, ale překvapivě se mu skvěle dařilo i v koncovce. Jeho výkon korunovaný hattrickem byl skvělou pozvánkou fotbalovým fanouškům na jarní domácí zápasy, v nichž by se měl v naší sestavě objevovat častěji. Škoda, že na podzim nám už s největší pravděpodobností nepomůže. Musím ocenit zodpovědný výkon všech našich hráčů. Těšíme se na nadcházející souboj o vedoucí příčku v Lázních Bělohrad.“

Branky: 17. 29. a 85. Ulich, 39. Hájek, 47. Alt. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 2:4. TJ Dobruška: Šrámek – Horák – Jarkovský, Mikušík, Šotola – Dostál, Alt, Zrzavý (64. Macek), A. Zilvar – Hájek, Ulich.

Kostelec nad Orlicí – Lázně Bělohrad 2:0

Kostelečtí po pěti prohraných utkáních v řadě se nečekaně „chytli“ proti lídrovi tabulky, kterému připravili první porážku sezony. Domácí trenér Procházka musel vyřešit absenci čtyř hráčů a byl nucen povolat posily z B-týmu a dorostu, kteří se mu odvděčili velmi dobrým výkonem. Zařazením pátého hráče do zálohy eliminoval hru soupeře ve středu hřiště a s dlouhými pasy si poradila obranná řada. Úvodní poločas přinesl taktikou svázaný boj. Hosté se dostali pouze do jedné šance. Z pohledu domácích byla nebezpečná pouze Šrámkova hlavička nad břevno. Do druhé půle domácí přeskupili záložní řadu a hned v úvodních minutách soupeře zaskočili. Dostali se do tří velmi nebezpečných brankových příležitostí, při nichž hosty jednou zachránil brankář a podruhé střela Olšavského orazítkovala břevno. Zaskočení hosté se „oklepali“ až po čtvrthodině. Vytvořili si tlak, z kterého vytěžili pár rohů a dvě standardní situace. Jedna byla velmi nebezpečná, míč jen těsně minul domácí branku. V 70. min. přišla chvíle Kostelce. Po průniku L. Šrámka z levé strany se dostal k míči na hranici velkého vápna Řehák a míč uklidil do sítě – 1:0. Hosty inkasovaný gól nezaskočil, odpověděli šancemi, při nichž dvakrát reflexivními zákroky čaroval kostelecký brankář Dušek. Na druhé straně vyslal dvě dalekonosné střely Klapal, přičemž jedna opět skončila na břevně lázeňské branky. V 85. minutě po chytře zahrané standardní situaci Bolehovský vybídl Řeháka k centru na hlavu Klapalovi, který v koncovce nezaváhal – 2:0.

Stanislav Procházka, trenér FC Kostelec n. O.: “Myslím , že nás vedoucí tým soutěže podcenil. Jeho hráči vystupovali velmi sebevědomě a to se jim nevyplatilo. Soupeře jsme měli dobře přečteného a přizpůsobili jeho hře sestavu. Po takticky zdařilém a zodpovědném výkonu jsme si především za druhou půli vítězství zasloužili.“

Branky: 70. Řehák, 85. Klapal. FC Kostelec nad Orlicí: Dušek – Jiroušek, Hodač, Bolehovský, Šrámek – Mlynář, Řehák, Klapal (90. T. Kozel), Olšavský – J. Šrámek (75. Chaloupka), Švandrlík (27. Kvasnička, 57. Z. Svatoš).