Dali gól, který může mnohé změnit. „Nepamatuju, kdy se nám něco podobného povedlo,“ přiznal kapitán hradeckých fotbalistů Radim Ottmar.

Mluvil po zápase druhé ligy se silnými Českými Budějovicemi, který jeho mančaft rozhodl v 93. minutě. V poslední vteřině, z poslední střely.

Hned po gólu matadora Marka Plašila byl konec. Tentokrát sladký.

Hradec teď potřebuje, aby z toho nebyl jeden pěkný večer, ale start vítězné cesty. Tenhle gól totiž může být rozbuškou pro další výhry.

Šokující trefa by mohla nakopnout mužstvo, které bylo po podzimu dole. Desáté místo budiž důkazem. V zimě v něm proběhla personální (mini)čistka, a tak nebylo jisté, v jakém rozpoložení se pustí do druhé poloviny sezony.

Votroci začali opatrně, vědomi si síly prvního protivníka. Nakonec ho zdolali a teď potřebují z tříbodového úspěchu vytěžit co nejvíce.

K tomu je však potřeba, aby ještě více zatlačili tahouni. Gólman Ottmar a štírek Adam Vlkanova proti Jihočechům tým vedli, nyní se čeká, že se přidají především střelec Jan Pázler, mozek mužstva Petr Schwarz či zkušený bard Milan Černý.

Když to zvládnou, cena Plašilova gólu poroste.

Hvězda kola
Marek Plašil (Hradec Králové):
Přišel, viděl, zvítězil. Obránce Votroků v 93. min., po šesti minutách na hřišti, gólem rozhodl duel s Budějovicemi. A to se na trávník dostal jen díky zranění spoluhráče Noska.

Smolař kola
Libor Žondra (Vítkovice):
V duelu se Žižkovem měl exhradecký útočník v 73. min. na kopačce vyrovnání na 3:3. Obří šanci zahodil. Soupeř se z protiútoku dostal k penaltě, z níž zvýšil na 4:2. Nakonec vyhrál 5:3.