Fotbalisty z Dobrušky povede do bitvy s Převýšovem MARCEL HÁJEK, jenž na podzim vsítil již jedenáct gólů. Právě na střelecké umění svého kapitána bude v magnetu kola nováček spoléhat.

Váš tým čeká duel o první místo s Převýšovem. S jakými ambicemi do něj vstoupíte?
Nemáme co ztratit, protože Převýšov je velkým favoritem. Na zápas se těšíme a chceme soupeře co nejvíce potrápit.

Exdivizní tým byl před zahájením sezony pasován na favorita postupu a své kvality naplňuje. Co byste řekl na adresu Převýšova?

Myslím si, že letošní rok je pro Převýšov po sestupu do krajského přeboru vyloženě ztrátový. Mají kvalitní kádr, který proti loňsku ještě posílili. Je to jednoznačný favorit postupu. S ohledem jak na hráčskou, tak ekonomickou stránku.

Dobruška jako nováček je příjemným překvapením. V čem jsou hlavní důvody tak úspěšného tažení?
Hlavně se nám povedl úvodní zápas s Broumovem. Kluci zjistili, že se dá hrát fotbal s každým. Přestali mít strach a začali si věřit. Na to jsme navázali dvěma vítězstvími na hřištích soupeřů. Když se daří a vyhrává, tak se vždy hraje o něco líp. Doufám, že to vydrží co nejlépe.

Co bude rozhodující ve vývoji sobotního utkání?
Soupeř bude na tom po technické stránce lépe. My budeme technické nedostatky nahrazovat bojovností. Nesmíme udělat zbytečné chyby v defenzivní činnosti. Převýšov má velice kvalitní útočníky, kteří dokážou každou chybu potrestat.

Jak se těšíte na souboje s obranou, která se pyšní pouhými pěti inkasovanými góly?
To se odvíjí od celkového herního projevu. Mají konsolidovaný tým, který má na střed divizní tabulky. Kluci v zadních řadách jsou zkušení, ať to je Jarkovský či Breda. Myslím si, že přeborem projedou zpět do divize.

Na hřišti se potkáte s bývalým spoluhráčem Janem Krausem. Není pro vás překvapením, že tento exligový fotbalista, který okusil zahraniční angažmá v daleké Koreji, hraje „jen“ krajský přebor?
To je velké překvapení. Myslel jsem si, že Honza bude hrát nějakou vyšší soutěž. Neznám důvody, je to jeho věc. Možná se chtěl po těch všech putováních vrátit domů. Je to kvalitní útočník, se kterým jsem hrál za hradecké béčko a postoupili jsme do ČFL.

Není tajemstvím, že před časem jste měl namířeno právě do Převýšova, ale nakonec jste zakotvil v Živanicích. Jak na tuto epizodu vzpomínáte?

Měl o mě tenkrát velký zájem trenér Bohuslav Pilný. Čtrnáct dní jsem s týmem trénoval, sehrál několik přípravných zápasů a vstřelil docela dost gólů. Ale nakonec k dohodě nedošlo, pan Ryba o mě přestal mít zájem.

Tipnete si výsledek?
Pro nás bude každý bod zlatý. Kdyby to skončilo 1:1, tak bychom byli asi spokojení.