Karnasova pohotovost přinesla body

Krajská I. A třída: Rychnovsko - Kostelečtí fotbalisté opět doma třikrát skórovali. Dobruška sice Hořicím příliš nedovolila, ale brala jen bod.

12.5.2009

Utkání krajské I. A třídy Dobruška - Hořice (1:1).Foto: DENÍK/Miroslav Sixta

Paradoxní situace: kostelečtí fotbalisté svého soupeře příliš nepředčili, ale nakonec si připsali jednoznačné vítězství 3:1, zatímco Dobruška po většinu času Hořice doslova válcovala, nakonec její hráči mohli být rádi za remízový bod.

Kostelec– Chlumec 3:1

Ve 4. min. se vyznamenal brankář hostí, který jedovatou střelu Mlynáře směřující do levé šibenice vyrazil na roh. Kostelec pokračoval v tlaku, ale v 16. min. po chybě v rozehrávce mohli z brejku skórovat hosté. Ve 20. min. po rychlé akci Chochola vybídl Mlynáře, který střelou na vzdálenější tyč poslal Kostelec do vedení - 1:0. Domácí v této části utkání dominovali. Od 20. do 25. min. propásli čtyři šance k navýšení náskoku. Poté domácí zvolnili. Hra se přitvrdila, a tak diváci do přestávky viděli místo branek už jen žluté karty. S výjimkou úvodních minut a závěrečné desetiminutovky v druhé půli byli hosté lepším týmem, nikoliv však šťastnějším. Hned po změně stran křížnou střelu nejlepšího hráče utkání Mlynáře brankář vyrazil na roh. Poté nervózní domácí začali chybovat v přihrávkách a hosté se dostávali do šancí. V 56. min. dokonce vyrovnali Volným. Kosteleckým nepomohlo ani dvojí střídání a nebýt skvělých reflexů brankáře Matouška, mohli prohrávat. Hluché minuty však přečkali bez újmy a v závěrečné čtvrthodině hru vyrovnali. V 79. min. přišla nejkrásnější akce utkání. U jejího zrodu stál Chochola. Našel Mlynáře a ten vybídl ke skórování Karnase – 2:1. O pět minut později domácí kanonýr vyzrál na hostujícího stopera a upravil na konečných 3:1. Hosté mohli dvě minuty před koncem zkorigovat výsledek, ale Matoušek byl proti.

Stanislav Procházka, trenér FC Kostelec n. O.: „Náš výkon poznamenala velká nervozita. Kazili jsme spoustu přihrávek a herně jsme zklamali. Přesto jsme byli týmem šťastnějším. Získali jsme na domácím hřišti další body a opět před vlastním publikem vstřelili tři branky (předtím proti Hořicím 4:1 pozn. red.). Výhru nám zabezpečila střelecká pohotovost kanonýra Karnase, výborná hra Mlynáře a pozorný výkon brankáře Matouška.“

Branky: 79. a 84. Karnas, 20. Mlynář – 56. Volný. FC Kostelec n. O.: Matoušek – Mitana, Řehák, Hodač, Bolehovský (59. Bulovcjak) – Mlynář, Klapal (57. Kvasnička), Chochola, Šrámek – Karnas (85. Chaloupka), Pinkas.

Dobruška - Hořice 1:1

Hosté se mezi tři tyče trefili jednou v úvodní desetiminutovce a podruhé v závěrečné. Přesto si z Dobrušky odvezli bod a mohli i všechny. První pokus po brejku totiž Dvořák umístil přesně k levé tyči a gólman Šrámek se na míč natahoval marně. Druhá střela v 80. minutě z kopačky stejného střelce orazítkovala tyč. Utkání jinak režírovali domácí hráči, ale síť za zády brankáře Markse rozvlnil pouze Hašek po signálu z rohového kopu. Zejména po změně stran to ze strany domácích byl festival neproměněných šancí. Rozhodnout zápas postupně mohli: dvakrát Hašek, dvakrát L. Danč z dorážek, Mikušík a Dostál. V samotném závěru se blýskl výstavní střelou střídající Hlavsa, ale Marks po skvělém skoku míč vytěsnil na roh.

Milan Mikušík, trenér TJ Dobruška: „Celý zápas jsme tlačili. Soupeř hrozil pouze z brejků. První proměnil v gól a pak v závěru nastřelil tyč. To byly jeho jediné střely na branku. My jsme šance trestuhodně zahazovali. Hráče mohu pochválit pouze za bojovnost, ale koncovku jsme neřešili s rozmyslem. Měli jsme vstřelit gól ze hry a nespoléhat jen na standardní situace.“

Branky: 7. Dvořák - 27. Hašek. Rozhodčí: Kött. ŽK: 1:3. Diváků: 200. TJ Dobruška: Šrámek - Horák - Jarkovský (64. Šotola), T. Zilvar, Effenberk - Dostál, Alt, Mikušík, A. Zilvar - Hašek, L. Danč.

Autor: Miroslav Sixta

12.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
Michael Mayo, pozoruhodný zpěvák a skladatel z Kalifornie.

Michael Mayo, pozoruhodný zpěvák a skladatel z Kalifornie

Nové Město nad Metují - Lázně Bělohrad
8

Krajský přebor: Náchod uniká, přehrál i Vysokou

Jak vyzrát na zimní nemoci? Poradí přednáška

Dobruška - Přestože v minulých dnech vrcholilo babí léto a modrá obloha ani sluníčko nevěstily žádné zdravotní „katastrofy“, je dobré se řídit heslem, že štěstí přeje připraveným.

Zeman se stal zdelovským hrdinou

Zdelov - Magnetem desátého kola nejvyšší okresní fotbalové soutěže byl souboj nedávných účastníků I. B třídy, ve kterém Zdelov hostil Černíkovice.