Fotbalisty SK Týniště nad Orlicí čeká v nové sezoně přeboru Královéhradeckého kraje nelehký úkol. Budou v ní totiž obhajovat vynikající druhou příčku z loňské sezony, která pro ně byla mimořádně vydařená. Do bojů v elitní krajské soutěži povede tým z Olšiny s kapitánskou páskou  znovu zkušený obránce či záložník JAN PLAŠIL. Týnišťská ikona, která v týmu patří k největším oporám věří, že jeho mužstvo může být úspěšné i letos.

Jak je Týniště připraveno na novou sezonu?
Myslím, že jsme se připravili stejně dobře jako na tu minulou, možná dokonce ještě kvalitněji.

V přípravných zápasech se týmu celkem dařilo, že?
Určitě ano, výjimkou bylo jen minulé přípravné utkání s Holicemi. Naši aktuální dobrou formu potvrdil už pohárový souboj v Českém Meziříčí (7:0), to už byl vlastně soutěžní zápas a ty jsou důležité, v nich už o něco jde.

Bude těžké navázat na velmi úspěšný minulý ročník?
Uplynulá sezona byla opravdu mimořádně vydařená a pokračovat ve stejném duchu bude hodně obtížné. Nejen proto, že z divize sestoupil Trutnov, bude letošní přebor velmi kvalitní. Navíc máme v úvodu těžký los. Začínáme na Olympii, poté hostíme Trutnov a zajíždíme do Libčan. Bude důležité, jak těžký začátek výsledkově zvládneme, to naznačí, jak si potom v soutěži dál povedeme.

Na rozjezd vás čeká těžký soupeř, Olympie Hradec Králové. V čem především tkví jeho síla a co by na něj mohlo platit?
Domácí disponují určitě mladými, běhavými hráči, je to kvalitní tým. Ale když navážeme na dobré výkony ze závěru jara, tedy pozornou obranu a silnou ofenzivu, které nám přinášely ovoce, věřím, že můžeme uspět.

S jakými ambicemi vstupuje váš tým do své v pořadí čtvrté sezony v elitní krajské soutěži?
Chceme se určitě znovu pohybovat na špici, hrát dobrý fotbal, který se bude našim příznivcům líbit a do Olšiny jich na naše zápasy přilákat co nejvíc.

Domníváte se, že nováčkové – Jaroměř, Hořice i Červený Kostelec – budou pro soutěž znamenat oživení?
Stoprocentně ano. Všichni jmenovaní nováčci jsou kvalitní a v minulosti už přebor hráli. Silný bude i exdivizní Trutnov, soutěž bude mít svoji vysokou úroveň a každý soupeř bude pro nás těžký.

Co vzkážete vašim fanouškům?
Domácí zápasy v Olšině budeme hrát nově v neděli, což si mnozí fandové přáli, a proto věřím, že se návštěvy zvýší. Pokusíme se předvádět pohledný fotbal, který bude nakonec přinášet i úspěšné výsledky. Letošní přebor bude hodně zajímavý a příznivci se mají bezesporu na co těšit.   Miloslav Hlavatý