Nic platného jí to při pohledu na tabulku nebylo. Zdelov měl totiž před posledním kolem už jisté první místo, což však nic nemění na úctyhodném střeleckém představení rychnovského šikuly. I přesto, že se béčku Spartaku nepodařilo soutěž vyhrát, byl Švarc s výkony svého týmu spokojen. „Jsem rád, že jsme na jaře předváděli atraktivní fotbal. Budeme na to chtít navázat v příštím ročníku,“ řekl kanonýr Deníku.


V posledním zápase letošní sezony jste nasázel pět branek do sítě Zdelova, ideální zakončení ročníku?

V tomto zápase jsem musel vstřelit alespoň čtyři branky, abych se umístil na děleném třetím místě v tabulce střelců. Nakonec se mi ale podařilo vstřelit branek pět, takže za mě ideální poslední zápas.


Jaký gól byl nejhezčí?

Nejhezčí gól za mě byl ten na 6:0, který padl po pěkné kombinaci našeho týmu. Celkově bych chtěl svým spoluhráčům poděkovat, že mě v tomto zápase dostali do tolika šancí a mně se tak podařilo vstřelit pět gólů.


Už předem bylo jisté, že ani výhra vám na první místo stačit nebude. Jste spokojení i s druhým místem, nebo jste pomýšleli na postup?

Naším cílem bylo vyhrát soutěž a postoupit do B třídy, což se nám nakonec bohužel o bod nepovedlo, přestože naše skóre bylo 93:27. Jsme rádi, že se nám v jarní části podařilo hrát atraktivní fotbal a vyhrát většinu zápasů. Na tyto výsledky budeme chtít navázat i v dalším ročníku.


Sezona skončila. Jak byste ji celkově zhodnotil?

Rychnovské áčko se umístilo v krajském přeboru na desátém místě, béčko v okrese skončilo druhé. Ve výsledku si myslím, že se jednalo o povedenou sezonu Spartaku. Mě během podzimní i jarní části provázelo několik zranění, kvůli kterým jsem nemohl odehrát zdaleka tolik zápasů, kolik bych chtěl. Nezbývá jen doufat, že se mi do budoucna budou zranění vyhýbat.


Jak vám v béčku Rychnova vyhovuje spolupráce s Kubou Jedlinským?

Spolupráci s Jedlou si nemůžu vynachválit. Jelikož jsme každý jiný typ hráče, umíme se na hřišti skvěle doplňovat a využít předností toho druhého na maximum. Známe se už od malička, máme spolu odehraných mnoho utkání, a tak víme, kde přesně se na hřišti ten druhý pohybuje. Vzájemně si nahráváme na většinu gólů. I proto si často děláme srandu, že jsme takový balíček 2v1.

Zleva Jaroslav Švarc, Kuba Jedlinský a David Hanyk.Zleva Jaroslav Švarc, Kuba Jedlinský a David Hanyk.Zdroj: Spartak RK


Pojďme k vám. Co budete dělat během letní přestávky? Vypustíte úplně od fotbalu?

Příprava na novou sezonu nám začíná 8. července Do té doby plánuji dovolenou, doléčit veškerá zranění a když to půjde, zúčastnit se s naším týmem Mydli Ovci turnaje v malé kopané Vršovan Cup ve Voděradech.


Téměř celou kariéru jste věrný Spartaku, je to pro vás srdcovka?

Určitě ano. Ve Spartaku jsem jako malý začínal, a kromě jednoho půlročního hostování tu hraji celou svou kariéru. Máme zde skvělou partu a s kluky se vídáme i mimo fotbal, což je podle mě základ úspěchu toho, že jsem v Rychnově dlouhodobě spokojený.


Vzpomenete ještě na první tréninky?

S fotbalem jsem začal v Rychnově v pěti letech pod trenérem Frintem, který v nás uměl vzbudit to správné nadšení. Fotbal jsem si ihned zamiloval, a to mi vydrželo až dodnes.


Když zapátráte v paměti, vybral byste nejhezčí gól, který jste doposud vstřelil?

Svůj nejhezčí gól jsem vstřelil asi před čtyřmi lety za rychnovské áčko na hradecké Slavii, kdy jsem byl vyslán do brejku a podařilo se mi obstřelit vyběhnutého brankáře zhruba z půlky soupeřovy poloviny hřiště.


Máte nějaký nejsilnější fotbalový zážitek, na který si vždy hned vzpomenete?

Nejsilnějším fotbalovým zážitkem pro mě byla atmosféra přímo na stadionu Slavie po vstřeleném postupovém gólu na 4:3 v osmifinále Evropské ligy proti Seville v roce 2019. Podobnou euforii a oslavy fanoušků jsem nikdy nezažil.

Rezerva Rychnova nad Kněžnou po posledním jarním zápase.Rezerva Rychnova nad Kněžnou po posledním jarním zápase.Zdroj: Spartak RK


Je vám teprve 24 let, máte ještě nějaké fotbalové plány či sny?

Před pár týdny jsem dokončil vysokoškolské studium v Praze, kvůli kterému jsem se často nemohl fotbalu věnovat tak naplno, jak bych chtěl. Doufám, že teď když budu mít více času, vyhnou se mi zranění a budu moci přispívat k co nejlepším výsledkům Spartaku.


Co říkáte na odchod Adama Hložka do Leverkusenu?

Přestože jsem fanoušek Slavie, určitě se na nějaký zápas, ve kterém Hložek nastoupí, podívám. Především jsem zvědavý, jak se mu bude dařit spolupráce s Patrikem Schickem, který také obléká dres Bayeru Leverkusen.


Načítám tabulku ...