Svěřenci trenéra Jana Čermáka potvrdili vzrůstající formu a v průběžném pořadí poskočili se ziskem dvanácti bodů na páté místo.

Kostelečtí nebudou na duel v Chlumci nad Cidlinou rádi vzpomínat. V prvním poločase se ujali dvougólového vedení a zdálo se, že jsou na dobré cestě k zisku třech bodů. Po přestávce však došlo k nevídanému obratu, když domácí vstřelili tři branky a radovali se z výhry.

Bez bodů se vrátili z Červeného Kostelce rovněž fotbalisté Dobrušky. Domácí potvrdili roli favorita, zejména když v sestavě týmu z města F. L. Věka chyběli zraněný tvůrce hry Jakub Mikušík a zkušený Lukáš Gerža. Premiéru si v dobrušském dresu odbyl Radek Hartman, který přišel ze Solnice.

Rychnov – L. Bělohrad 4:0
Jan Čermák, trenér FC Spartak Rychnov nad Kněžnou: „Musím konstatovat: „jsem spokojen" a díky potlesku myslím, že i naši diváci. Odehrálo se oboustranně aktivní utkání s přirozeným důrazem a aktivitou – prostě pro diváky. Naše pušky mohly být i úspěšnější, ale i neproměněné šance a dvě penalty dělají fotbal fotbalem. Očekávám, že i nadále udržíme pokoru a dobře se připravíme na další utkání. Tento pohled na tabulku by se nám mohl líbit. Chválím i sudí za snaživý výkon."

Chlumec – Kostelec 3:2
Pavel Krupka, trenér FK Kostelec nad Orlicí: „Nebudu nic hodnotit, abych někomu neublížil. Jen řeknu, že utkání, které mělo proti tomuto soupeři skončit pohodovým vítězstvím 0:3, skončilo prohrou 3:2. Ať si to každý nechá projít svou hlavou, co pro náš společný úspěch, který byl nadosah, udělal."

Č. Kostelec – Dobruška 4:1
Milan Petřík, trenér SK Dobruška: „Zasloužené vítězství lepšího mužstva, které potvrdilo roli favorita."