Druhým Libčanům vystřelil tři body Lukáš Hubička, při domácí výhře 2:1 nad Rychnovem nad Kněžnou zaznamenal oba góly.

Překvapil Jičín, který po sérii sedmi zápasů bez výhry obral na domácím hřišti o všechny body Červený Kostelec. Dařilo se i Hořicím. V hodně slepované sestavě dokázaly porazit na Gothardě nebezpečnou Vysokou nad Labem 2:0 a přiblížily se Rychnovu nad Kněžnou.

Vrchlabí potvrdilo svoji skvělou jarní formu a přetlačilo RMSK Cidlinu 1:0. „Rozhodla bojovnost, důležité body zůstali doma,“ hodnotil tábor Vrchlabí.

Dalším zklamáním byla ztráta hradecké Slavie. Ta podlehla na pokutové kopy předposlednímu Bělohradu.

Poslední Nové Město nedokázalo navázat na dohrávku proti Hořicím (4:0) a doma prohrálo 0:1 s Třebší, přitom soupeř hrál od 22. minuty bez vyloučeného Zemana.

Událost kola

KONEČNĚ TŘI BODY. Jičín dokázal po sedmi utkáních, ve kterých získal jediný bod konečně vyhrát. Doma porazil Červený Kostelec.

Zklamání kola

ZMAR. „Nezmohli jsme se vůbec na nic,“ hodnotil vedoucí Vysoké nad Labem Miroslav Píša zaslouženou prohru v Hořicích 0:2.

ČFL a DIVIZE C
Hvězdy kola
1. Tomáš Kabourek (Letohrad): Měl jednu vyloženou šanci, kterou zahodil, ale v závěru stejně zápas rozhodl.
2. Pavel Novák (Převýšov): V posledních týdnech má formu jako hrom. Záchranářskou bitvu s Brozany rozhodl dvěma brankami.
3. Lukáš Mastík (Chrudim): Chrudimský obránce otevřel skóre povedeným volejem už ve 40. vteřině utkání.

Vítěz kola
Letohrad: Utkání posledního s prvním vyhrál outsider. Tříbodový úspěch znamenal tabulkový posun o dvě příčky vzhůru.

Poražený kola
Živanice: Po podzimu suverén divize C, ale na jaře to není ono, což ukázala prohra na půdě do té doby posledního Letohradu.