Až gól z penalty v poslední minutě utkání rozhodl o vítězství Týniště nad Kratonohami. Tým z Olšiny si ziskem tří bodů udržel vedoucí pozici v tabulce před rovněž „jedenáctibodovým“ Jičínem. V duelu dvou posledních týmů Dobruška prohrála v Lázních Bělohrad a propadla se na dno tabulky. Rychnovští remizovali s nováčkem ze Slavie Hradec.

Týniště – Kratonohy 3:2

Fakta – branky: 6. a 41. Merganc, 90. Vydarený z pen. – 43. T. Veverka, 62. Hamák. Rozhodčí: Šiling (Trutnov). ŽK: 6:2. ČK: 1:1 (86. Grim – 34. Dušek). Diváci: 150. Poločas: 2:1.

Radek Hrubý, trenér SK Týniště nad Orlicí: „Naše hra snese přísnější měřítko pouze do přestávky. I když to nebylo úplně ono, získali jsme dvoubrankové vedení. Poté byl vyloučen hráč hostí za zbytečný faul. Pak jsme obdrželi zbytečný gól a podobně jako v Dobrušce zahodili další příležitosti. Když si vytvoříme tlak, šance přijdou. Ale pokud je neproměníme, mužstvo potom hraje pod tlakem. Druhý poločas byl z naší strany ostudný. Spokojenost panuje se ziskem tří bodů, ale náš výkon se mi hodnotí těžko, byl opravdu špatný. Za druhý poločas jsme si výhru snad ani nezasloužili“.

Rychnov – Slavia Hradec 2:2

Fakta – branky: 24. Nosek, 58. Valášek – 7. Derner, 45. Veselý. Rozhodčí: Pavel Vítek. ŽK: 1:4. ČK: 0:1 (60. Šolc). Diváci: 121. Poločas: 1:1. Rychnov n. K.: Resl – Bystrický, Lochman, Kubec, Kotek – Nosek, Bárnet, Volný, L. Brandejs (61. M. Brandejsl) – Valášek (75.Ficenec), Zajíček. Slavia Hradec: Mašek – Šolc, Jaroš, Krempa, Linhart – Špaček, Brázda, Derner (33. Veselý), Lán – Hutla (46. Podrazil), Sobotka (68. Jareš).

Martin Kameník, trenér FC Spartak Rychnov nad Kněžnou:
„Pro nás to bylo složité utkání, protože jsme museli bodovat. Jako tradičně jsme po zbytečné chybě prohrávali, tentokrát již od 7. minuty. Vyrovnat se nám sice podařilo ve 24. minutě střelou Noska, kterou hostující obránce tečoval za záda gólmana, ale stálo nás to mnoho sil. Aby toho nebylo málo, tak v poslední minutě poločasu opět po chybě při rozehrávce nejdříve Resl s námahou vyrazil střelu na tyč, aby po rohu hosté opět vedli 1:2. Byl to těžký k.o. Ve druhé části jsme vyrovnali Valáškem, dokonce jsme mohli zápas otočit, ale Valášek a Zajíček své šance promarnili. Hosté hráli od 60. minuty o deseti, ale hrozili z brejků a mohli nás potrestat. Takže jsme nakonec spokojeni s bodem, což je velice málo. Děláme školácké chyby a nedáváme góly, a tak se budeme pohybovat ve druhé polovině tabulky.“

Lázně Bělohrad – Dobruška 4:1

Fakta – branky: 60. a 83. Rychecký, 54. Tomášek, 57. Šrám – 87. R. Danč. R: KFS PA. ŽK: 0:2. ČK: 1:0 (65. Mindl). Diváci: 270. Poločas: 0:0. L. Bělohrad: Čížek – Nezbeda, K. Černý, Mindl, Dytrych – Šrám, Velich, Loner, L. Jezbera (87. J. Hartl) – Tomášek (58. Kašík), Wagneknecht (38. Rychecký). Dobruška: Šrámek – Jarkovský, Doubek, Horák (42. A. Zilvar), J. Effenberk – Alt (50. M. Dostál), Mikušík, Krahulec (83. Hubáček), Šotola – Jirásek (67. L. Danč), R. Danč.

Milan Mikušík, trenér TJ Dobruška: „V bezbrankovém prvním poločase se nehrál pohledný fotbal. Většinou se bojovalo ve středu hřiště, přesto domácí promarnili tři vyložené šance po námi špatně zahraném ofsajd systému. My jsme hrozili pouze střelami zvětší vzdálenosti. Náš výkon srážela řada nepřesných přihrávek, po nichž domácí podnikali rychlé protiútoky. Vpohybu dopředu byli rozhodně hladovější než my. Přesto nás po změně stran mohl do vedení poslat Radek Danč, jenže asistent sudího nesmyslně odmávl ofsajd. Pak jsme inkasovali po brejcích. Domácí vyhráli zásluhou lepšího pohybu. My navíc zcela propadali vosobních soubojích. Neumíme si pomoci taktickým přerušením hry, jsme zkrátka moc hodní. Brankář Šrámek za góly nemohl, většinou jsme inkasovali po přečíslení.“

Další výsledky – 5. kolo: Police n. M. – Libčany 1:2, Jičín – Nový Hradec 1:0, Lhota p. L. – Česká Skalice 3:0, Olympia – Dvůr Králové B 1:1, Nový Bydžov B – Broumov 6:2.

1. Týniště n. O. 3 2  0 13:4 11
2. Jičín 3 2  0 11:3 11
3. Lhota p. L. 3 1  1 10:2 10
4. N. Bydžov B 3 0  2 17:10 9
5. Olympia HK 2 3  0 11:4 9
6. Libčany 2 2  1 6:6 8
7. Dvůr Král. B 2 1  2 12:7 7
8. Slavia HK 2 1  2 10:8 7