Co vám napověděla letní příprava?
Příprava byla tentokrát dost specifická a tradičně krátká. Zaměřili jsme se v ní na kondici, rychlostní vytrvalost a hlavně práci s míčem. Je škoda, že jsme v pohárovém utkání s Trutnovem nemohli ještě vyzkoušet nové fotbalisty. Místo účasti v poháru bych proto mnohem raději přivítal větší počet přípravných zápasů, ve kterých bychom mohli do sestavy zapracovat nové tváře. Nicméně kvalitu letní přípravy ukáže až průběh mistrovských bojů v divizi.

Divizní soutěž bude bezesporu po všech stránkách mnohem náročnější než krajský přebor. Jste spokojen s doplněním týmu?
Určitě jsme chtěli mužstvo rozšířit, protože máme úzký hráčský kádr. Věděli jsme, na kterých postech je to nejvíce potřeba a na to jsme se zaměřili. Přišel Jakub Krčál z juniorky FC Hradec Králové. Jde o kvalitního, nadějného obránce, kterého chceme zabudovat do sestavy a věřím,že bude pro nás přínosem. Dále přišli Jan Růžička z FK Pardubice, Martin Štajer z Třebše a Lukáš Trnka z Olympie Hradec.

V náročné soutěži bude také důležitá fyzická kondice hráčů. Jak jste na tom po této stránce?
Na fyzičku jsme se během přípravy zaměřili také a jsme v tomto směru připraveni dobře. Ale v mistrovských zápasech nejvíce rozhoduje především vůle hráčů po vítězství. Když se týmu daří, už se mu potom přece jen hraje líp a fyzička jde s tím ruku v ruce.

Kdo by měl podle vašeho názoru patřit k lídrům, k tahounům týmu?
Divizi budou hrát vesměs hráči, kteří vybojovali postup z krajského přeboru. Základ tedy zůstane stejný, jde pouze o to tým vhodně doplnit. Nic zásadního nechceme měnit, ale spíše než na individuality chceme spoléhat na kolektivní pojetí.

Jakým stylem se váš tým bude prezentovat?
Samozřejmě budeme vycházet především ze zajištěné obrany. Pokud bychom v této soutěži dostali nějakou branku, tak potom už je to dost složité. Soupeř to zavře a my to budeme těžko dobývat. Stejně jako v krajském přeboru budeme tedy sázet na kvalitní defenzívu, to je základ. Ale budeme také chodit ve větším počtu do rychlých brejků a snažit se vstřelit nějaký ten gól.

S jakými ambicemi půjde Týniště do nové sezony?
Naším cílem je, bychom co nejlépe uspěli. Stejně jako v krajském přeboru chceme jít zápas od zápasu. Nehodláme se dívat někam dopředu, kde bychom v tabulce případně mohli být, ale budeme se snažit získávat body v tom nejbližším zápase a na ten se co nejlépe připravit. Chceme se vyhnout záchranářským starostem. Když půjdeme do každého zápasu s cílem uspět, věřím, že na výsledcích se to příznivě projeví.

Chcete něco vzkázat týnišťským fanouškům?
Divize je atraktivní, kvalitní soutěž a byl bych rád, kdyby nás příznivci přišli povzbudit a aby si jich cestu do hlediště Olšiny našlo co nejvíc. Chceme navázat na úspěchy v přeboru, získávat co nejčastěji body a předvádět pohledný fotbal tak, aby byli spokojeni diváci i my.

Na co se vy konkrétně nejvíce těšíte?
Těším se na to, že nová sezona už konečně začne. Doufám, že budeme často vyhrávat, získávat body a také, že budeme hrát v divizi důstojnou roli a ne se krčit někde u dna tabulky. Věřím, že  roli nováčka zvládneme a  naše hra bude pro soutěž znamenat oživení.

Vaše přání těsně před startem?
Byl bych rád, aby se nám vydařil vstup do soutěže. Ten bude hodně důležitý, protože od něj se potom všechno odvíjí. Přál bych si, abychom získávali body, hráli v klidném středu tabulky, vyhýbaly se nám zranění a nemoci tak, abychom mohli využívat co největšího počtu hráčů.

V premiéře nového ročníku čeká Týniště v neděli zápas na trávníku Sparty Kutná Hora. S jakým výsledkem budete spokojen?
Myslím,že každé utkání v divizi bude těžké.Řada kluků už si vyšší soutěže vyzkoušela,mají nemalé zkušenosti a vědí,co je čeká.Do utkání půjdeme s respektem,ale ne nějak odevzdaně.Budeme chtít soupeře svojí hrou zaskočit a naším cílem je,tak jako v každém utkání,uspět.Doufám,že uspějeme. ⋌Miloslav Hlavatý