Třiadvacáté kolo krajského fotbalového přeboru přineslo důležité vítězství o záchranu bojujících Přepych nad hradeckou Olympií. Z týmů našeho okresu bodoval už jen Rychnov, jenž v domácím prostředí remizoval s Kratonohami. Trio Dobruška, Týniště a Doudleby vyšlo naprázdno. Pro trenéra Jana Chasáka bylo utkání v Polici posledním na lavičce fotbalistů TJ Velešov.

Přepychy – Olympia 2:1

Branky: 17. Prát, 33. Žid – 80. Drašnar. Rozhodčí: Kazda – Otava, Špáta. ŽK: 5:1. Diváci: 150. Přepychy: Krunčík – Čtvrtečka (87. Šmída), Žid, Kollár, Kupka (70. M. Sedlák) – R. Chválek, Rejzek, Katona, Gois – Prát, Kárník. Olympia Hradec Králové: Menšl – Havelka, Mašek, Drašnar, Bárta – Hůlka, Mařas, Kolínek (60. Trnka), Šimáně (53. Musil) – Ježek, Bělka.

Přepychy vstoupily do utkání aktivně, ale první šanci měli hosté. Gólman Kručník však Bělkovu tutovku vyrazil. Domácí se radovali z prvního gólu v 17. minutě, když Prát šikovně přeloboval Menšla – 1:0. V 33. minutě agilní Prát předložil míč jak na podnosu Židovi, který pohodlně zvýšil na 2:0. Hosté si v závěru první části vytvořili tlak, ale Bělka s Ježkem své tutovky neproměnili. Po změně stran se Olympia usadila na polovině domácího celku, ale marně dobývala Krunčíkovu svatyni. V 48. min. Ježek nastřelil levou tyč, v 67. min. trestný kop Hůlky skončil těsně vedle, stejně jako Drašnarova dalekonosná střela v 71. minutě. Domácí úporně bránili a spoléhali na rychlé brejky Práta a Kárníka. Deset minut před koncem snížil krásnou střelou Drašnar na 2:1, ale domácí už těsné vítězství uhájili.

Miroslav Pavel, trenér SK Přepychy: „Do Přepychy přijel velmi kvalitní tým, který před týdnem porazil Převýšov. Zvolili jsme defenzivní taktiku, vsadili na rychlé brejky. První půlhodinu jsme sehráli skvělý zápas, nejlepší na jaře. Zaslouženě jsme se ujali vedení 2:0. Je pravda, že hosté si vypracovali několik šancí, při nichž jsme měli štěstí. Ve druhém poločase jsme se dostali pod velký tlak, hosté nastřelili tyč a v závěru vstřelili kontaktní gól. Naštěstí jsme se ubránili a získali konečně tři body. Byla to však velká fuška. Hráči nechali na hřišti srdce. Všem patří za jejich obětavý výkon poděkování.“

Rychnov – Kratonohy 1:1

Branky: 70. Kubec – 70. Mikolanda. Rozhodčí: Pavel Vítěk. ŽK: 3:2. Rychnov nad Kněžnou: Resl – Kubec, L. Brandejs, Šmeral, Nosek – Bárnet, Ficenec, Stieber, Počtýnský (90. M. Mondík) – Placák, Zajíček (9. Valášek, 15. Volný). Kratonohy: Vaněk – Beran, Klement, Franc, Kopečný (82. Šikl) – Hamák (80. Tomášek), Samčenko, Mikolanda, Červenka (55. Král) – Nun, Veverka.

Josef Pleskot, trenér FC Spartak Rychnov nad Kněžnou: „Z utkání jsem měl obavy, protože Kratonohy disponují zkušeným kádrem a venku se jim poměrně daří. To se potvrdilo i v tomto utkání. O remíze se rozhodlo v jedné minutě. Hosty poslal do vedení Mikolanda, nám se za pár vteřin podařilo vyrovnat Kubcem po nepřímém trestném kopu. Vývoj utkání poznamenalo zranění klíční kosti Zajíčka, kterého v 9. minutě vystřídal Valášek. Ten však za šest minut musel hřiště opustit pro svalové zranění. To nahlodalo naši útočnou koncepci a museli jsme improvizovat. Obě mužstva si ještě vypracovala dvě šance, ale gólmani se vyznamenali. Remíza je spravedlivá, ale se ziskem bodu spokojen nejsem.“

Police n. M. – Doudleby 2:1

Branky: 33. Klapkovský, 89. Pášma – 61. R. Schod. Police: Klásek – Pášma, Řezníček (7. Hauk), Kudláček, Kollert – Šnábl, Seidlman (65. Hanzl), Švorčík, Šimon (72. Čermák) – Klapkovský (79. Hejnyš), Hauschke. Doudleby: Beránek – Zd. Schod, Říčař, Urban, Jan Kráčmer – Krmaš, Mazura (51. Jakub Kráčmer), Vydarený, Jarotek – R. Schod, Sršeň.

Jan Chasák, trenér TJ Velešov Doudleby nad Orlicí: „Nezvládli jsme vysoké míče v našem trestném území a domácí nás dvakrát potrestali ze vzduchu. V poli jsme byli lepším týmem, ale za to si nic nekoupíme.“

Převýšov – Dobruška 2:0

Branky: 12. Dvořák, 50. Schwarz.

Milan Mikušík, trenér TJ Dobruška: „Vedoucí celek tabulky potvrdil roli favorita. Bohužel jsme nezvládli začátky obou poločasů, kdy jsme inkasovali. Proti kvalitnímu soupeři jsme si vytvořili tři čtyři pološance, ale bez gólového zakončení. V závěru nám docházeli síly, utkání jsme dohrávali více vůlí než fotbalovostí. Domácí vyhráli zaslouženě, my jsme jim byli důstojným soupeřem. Na hřišti lídra jsme ostudu rozhodně neudělali. Byla to dobrá herní průprava do dalších bojů.”

N. Bydžov B – Týniště n. O. 2:1

Branky: 35. Bastin, 80. z pen. Pavlásek – 19. Jan Hrubý.

Oldřich Bartek, trenér SK Týniště nad Orlicí: „Konečně jsem viděl kvalitní utkání krajského přeboru. Oboustranně se hrálo s velkým nasazením, hra se přelévala od vápna k vápnu. Bohužel jsme ztráceli míče po nevynucených chybách. Ujali jsme se vedení po standardní situaci, ale domácí do přestávky vyrovnali. Od 60. do 80. minuty jsme si vytvořili tlak, ale hrozili jsme jen ze standardek. Prakticky jsme nevystřelili na branku, a to se těžko vyhrává. Domácí dali druhý gól z problematické penalty, když hra se odvíjela u střídaček, ale ve vápně došlo údajně ke střetu hráčů. V nastaveném čase jsme mohli vyrovnat, ale hlavička skončila na břevně domácí branky a dorážka šla mimo. Domácí podali kvalitní výkon, vzhledem k dalším šancím je jejich vítězství zasloužené. Náš tým se zvedá herně, ale schází střelecká efektivita.“

1. Převýšov 18 4 1 74:13 58
2. Lhota p. L. 13 6 4 53:31 45
3. Č. Skalice 13 3 7 55:34 42
4. Police n. M. 11 6 6 33:34 39
5. Olympia HK 12 1 10 45:40 37
6. Dobruška 10 5 8 41:34 35
7. Broumov 10 4 9 38:41 34
8. L. Bělohrad 10 3 10 40:45 33