Krajský přebor

Páté kolo fotbalového přeboru přineslo další kanonádu v Novém Bydžově, první výhru Lázní Bělohrad, ale také sedm vyloučených. Zatímco v loňském roce jsme po pěti kolech registrovali jen čtyři, letos neuvěřitelných 20!

„Trend přísnějšího posuzování dění na hřišti je správný,“ řekl předseda komise rozhodčích Královéhradeckého fotbalového svazu Vlastislav Pánek. „FIFA i UEFA prosazují větší ochranu zdraví hráčů, což je patrné i z mezinárodní sféry a vidíme to i v televizních přenosech. Rozhodčí nesmějí váhat při trestech, stoupl počet žlutých karet, vylučuje se na začátku zápasů a v prvních poločasech. Je to správné a my se budeme snažit tuhle nasazenou laťku udržet. Musí si toho být vědomi zejména hráči, ale i trenéři a funkcionáři.“

Loňský nejlepší kanonýr krajského přeboru Merganc dvěma trefami vnesl do týnišťských řad zdánlivý klid, ale houževnaté Kratonohy stačily do přestávky snížit a pak dokonce i vyrovnat. A tak o povinném tříbodovém zisku favorita rozhodl až v poslední minutě gól z penalty.

Na jičínském Městském stadionu odehrál Nový Hradec velmi dobrý první poločas a favorit zabral až po obrátce. Tři body získal po zásluze, byl fotbalovější, i když řadu slibných brankových šancí trestuhodně promarnil.

Lhota pod Libčany se proti České Skalici celý poločas poměrně trápila. Zápas se definitivně zlomil na rozhraní hodiny hry – nejdříve hostující Belák špatným zpracováním ve velké šanci odmítl vyrovnání, pak domácí proměnili penaltu na 2:0 a měli soupeře na lopatě.

Béčko divizního Nového Bydžova doma válcuje jednoho soupeře za druhým – po Kratonohách (5:2) a Libčanech (4:1) to nyní odskákal Broumov (6:2), který dostal v první půlhodině tři góly a bylo vymalováno.

Olympia Hradec Králové sice udržela neporazitelnost, ale ze čtyř odehraných zápasů před vlastními fanoušky už potřetí ztratila za remízu. Tentokrát s nováčkem ze Dvora Králové. Nehrál se nijak oslnivý fotbal, hostům přinesla bod jediná vážnější střela mezi tyče. Domácí zradila koncovka, všichni příliš spěchali.

Nováček z Libčan byl v Polici nad Metují lepší ve všech směrech. Jeho výhra nepřekvapila, vždyť už má skalp Lhoty. Prokazuje nevídanou efektivitu – šest vstřelených gólů mu přineslo osm bodů. Bez bázně hany hraje další nováček, Slavia Hradec Králové, jenž ke třem bodům z Nového Hradce přidal remízu v Rychnově, kterou půl hodiny bránil v deseti.

V boji o tabulkový suterén konečně zabraly Lázně Bělohrad, které srazily Dobrušku na kolena během šesti minut, kdy jí daly tři góly a první výhra jim pomohla z posledního místa.

Zajímavost:

Nucené střídání.
V 60. min. utkání Olympia Hradec – Dvůr Králové B musel hlavní rozhodčí Štěpán Janeček neplánovaně přerušit hru. Dostal křeč do pravé nohy. A protože nepomohla ani gesta dobré vůle hráčů na ploše, dvaatřicetiletý sudí namáhavě odkulhal a jeho post musel zaujmout první asistent, pětatřicetiletý Petr Buchta. Za něj zaskočil mezi diváky přítomný hradecký sudí Lukáš Vojtěch.
Okamžik kola:

I mistr se utne.
Po hodině hry utkání Jičín – Nový Hradec 1:0 mohl definitivní klid do domácích řad vnést kanonýr Vacek, jenže v rozhodujících momentech dvakrát bezprostředně po sobě selhal. Nejprve se k němu dostal odražený míč od tyčky a on nedokázal trefit úplně odkrytou branku hostů…vzápětí po zákroku brankáře Ondráčka přestřelil branku z bezprostřední blízkosti.