V neděli se hrají další tři utkání.
Při pohledu na průběžnou tabulku po podzimní části se zdá, že souboj o postup do krajské I. B třídy bude záležitostí pouze dvou mužstev – vedoucího Spartaku Opočno a druhého Sokola Lípa n. O.

Rozdíl mezi oběma nejžhavějšími kandidáty na zisk titulu fotbalového přeborníka okresu činí pouhé tři body. Ve vzájemném podzimním duelu se na opočenském trávníku radovali domácí fotbalisté z nejtěsnějšího vítězství 1:0. „Dostali jsme tehdy Lípu pod tlak, ale v koncovce jsme se prosadili jen jednou. Podržel ji brankář,“ vrací se k utkání podzimu opočenský kouč Bohuslav Jakoubek.

Opočno na podzim neprohrálo. Ztratilo jen dva body, o něž je připravily Petrovice. A právě Petrovičtí budou lídra okresního přeboru hostit hned ve druhém jarním kole v příštím týdnu. „Petrovičtí se u nás hodně zatáhli dozadu, my stále útočili do plných a bohužel nám to do branky nespadlo. Myslím si, že doma soupeř podobně defenzivně hrát nebude a v tom by měla být naše šance na prosazení,“ myslí si Jakoubek.

Spartak Opočno, jehož kádr posílil defenzivní záložník Tomáš Praus z Nového Města nad Metují, čeká zápas, v němž by si podle papírových předpokladů měl připsat povinný zisk tří bodů. Na opočenském trávníku se představí nováček z nedalekého Domašína, který se v průběžné tabulce krčí na předposledním místě s jedinou výhrou na kontě. Z venku Domašínští přivezli domů pouze bod po remíze v Dobrém (2:2).

Trenéra Sokola Lípa nad Orlicí Jana Zemánka momentálně trápí oslabení mužstva kvůli zraněním a nemocem. „Citelně postrádáme především dva hráče základní sestavy. Zdeněk Rektor má zlomenou ruku a Tomáše Pamánka sužuje zánět achilovky. Zúžil se nám tak hráčský kádr, doufám, že se s nepřízní osudu dokážeme vyrovnat. O postup, k němuž jsme dlouho neměli tak blízko, se každopádně chceme pokusit.“

Víkendový program okresního přeboru II. třídy – sobota: Solnice – Borohrádek, Černíkovice B – Žďár, Opočno – Domašín, Voděrady – Rokytnice. Neděle: Rychnov B – Lípa, Kost. Lhota – Zdelov, Dobré – Petrovice všechna utkání začínají v 16.30 hodin.
(six)