Před dvěma lety padli v Miletíně pod silou Kratonoh a jejich kanonýra Jiřího Kořínka. Vloni nezvládli v Třebechovicích penaltový rozstřel s novobydžovskou Cidlinou.

Ve středu se pokusí fotbalisté Červeného Kostelce konečně uzmout trofej pro vítěze Poháru hejtmana. Ve finále v Albrechticích nad Orlicí je od 18 hodin čekají Libčany, další špičkový tým Votrok krajského přeboru.

„Už v Třebechovicích jsem říkal, že za rok bude další pokus," usmívá se stoper Kostelce Karel Havlíček, exligista a nyní trenér fotbalistů Hradce Králové.

Soupeři ho označují za Jaromíra Jágra přeboru. Není divu, Havlíčkovi bude osmačtyřicet, přesto dál zvládá nápor první krajské ligy. A ve středu bude řídit svůj mančaft, přestože ho trápilo zranění lýtka a v neděli nenastoupil do duelu s Novým Bydžovem.

„Kostelec má dobrý tým vedený ligovým trenérem. Ale nás nezajímá nic jiného než vítězství," pronesl Ondřej Karanský, libčanský kanonýr. Jeho klub by rád na konci sezony slavil treble: vítězství v poháru, triumf v přeboru a první místo v hradecké IV. třídě, k němuž míří béčko.

Kdo je favoritem, není vůbec jasné. Libčany se sice v posledních dvou kolech přeboru od Červeného Kostelce odpoutaly a bojují s Novým Bydžovem o titul, ale finále může být jiné.

„Jde jen o to, abychom do zápasu šli s plným nasazením a touhou vyhrát. Pokud to tak bude, věřím, že jsme schopni soupeře přehrát kombinační hrou," říká libčanský záložník Adam Chromek.

„Budu pokorný, je to velmi silný soupeř, Libčany s námi mají navíc lepší bilanci. Bude strašně záležet na tom, jak v týdnu složíme tým, jestli přijedou kluci ze škol, abychom byli co nejsilnější," reaguje Havlíček.

Dočká se on a Červený Kostelec na třetí pokus velké výhry?

Finále v Albrechticích
Ve středu v 18 hodin to vypukne. V Albrechticích nad Orlicí se odehraje finále fotbalového Poháru hejtmana Královéhradeckého kraje. V souboji o cennou trofej se potkají dva mančafty ze samé špičky první krajské ligy, tedy přeboru.
Červený Kostelec vyzve Libčany v areálu, který budí respekt, „Myslím, že Albrechtice jsou tím známé, že mají kvalitní zázemí. V červnu hostíme Štít Albrechtic, který se tu znovu odehraje od roku 2009. Podmínky jsou výborné," řekl David Hořínek, kanonýr místního týmu.

Karel je Jarda Jágr přeboru, říká Chromek, šikula z Libčan

Hradec Králové - Vedle fotbalového krajského přeboru v Libčanech hraje také futsal za nyní už - bohužel - exligový Hradec. Adam Chromek je šikula v záložní řadě libčanského týmu, který myslí na triumf v poháru i přeboru.

Bude Červený Kostelec ve finále hodně nebezpečný?
Kostelec je vyhlášený svojí dobře organizovanou hrou, kterou řídí dirigent Havlíček. Mají dobrého brankáře, jsou silní ve standardních situacích a házejí nebezpečné auty do vápna. Musíme si dát pozor na některé jejich šikovné ofenzivní hráče, například Máru Srkala.

Karel Havlíček, trenér Hradce, hraje přebor v téměř osmačtyřiceti letech.
Když člověk umí skvěle číst hru a dirigovat své spoluhráče, tak toho při zápase ani tolik naběhat nemusí. Je to pro Kostelec klíčový hráč, bez kterého jsou na hřišti poloviční a často ztrácejí body. Svým přínosem pro tým a výkonností, kterou v tomto pokročilém věku předvádí, by se dal nazvat Jardou Jágrem krajského přeboru.

Pohár jste získal v dresu Olympie. Je finále zvláštní?
Rozdíl bude v nasazení. Je příjemné vyhrát trofej, ve hře jsou i další bonusy jako finanční prémie nebo postup do předkola MOL Cupu, kde je šance zahrát si proti ligovým týmům, právě tak, jak se nám to poštěstilo v Olympii.