V krajské I. A třídě se zástupcům Rychnovska dařilo zcela rozdílně. Dobruška excelovala, Kostelec tentokrát zklamal.

Hořice – Dobruška 1:4

Hosté zápas od začátku režírovali. Pomohl jim brzký gól. Už ve 4. min. se po rohu trefil hlavičkující Radek Danč. První půli Dobruška odehrála na polovině soupeře a vypracovala si další šance. Ve 24. min. po přiťuknutí Macka zvýšil na 0:2 opět R. Danč a hosté zůstávali při chuti. Do konce poločasu ostřelovali branku Hořic, střely Zrzavého a Mikušíka jen těsně minuly branku. Po nejpohlednější akci zápasu, při níž míč putoval na jeden dotek přes pět hráčů, se do zakončení dostal agilní R. Danč, ale brankář Hořic střelu vyškrábl prsty na roh. Domácí poprvé mířili mezi tyče až v 53. minutě, ale vzápětí inkasovali potřetí. Chybu jejich obrany potrestal přesnou střelou z ostrého úhlu R. Danč a dovršil tak hattrick. Až pak hosté přenechali na chvíli iniciativu domácím, kteří využili nedůrazného zákroku brankáře M. Malého ke snížení střelou ze šestnáctky – 1:3. Poslední slovo ale měli Dobrušští. Po faulu na Macka stanovil konečnou podobu výsledku penaltový exekutor Mikušík. Sedm minut před koncem fauloval A. Zilvar a Hořickým se rovněž naskytla výhoda pokutového kopu Jenže gólman M. Malý byl proti další změně skóre a penaltu bravurním zákrokem zneškodnil.

Milan Mikušík, trenér TJ Dobruška: „Po vstřelení rychlého gólu jsme jednoznačně ovládli dění na hřišti. Předvedli jsme zatím nejlepší podzimní výkon. Pomohl nám k tomu pasivní soupeř, jehož jsme nátlakovou hrou téměř k ničemu nepustili a zaslouženě si odvezli tři body.“

Branky: 59. Nečesaný – 4., 24. a 53. R. Danč, 73. Mikušík z pen. TJ Dobruška: Martin Malý – Jarkovský, T. Zilvar, Horák, A. Zilvar – Macek (74. Šotola), Alt, Mikušík, Dostál – Zrzavý (81. O. Slánský), R. Danč.

Libčany – Kostelec n. O. 4:0

Na tvrdém a rozbitém trávníku se začalo poměrně svižně. První, kdo se dostal ke slovu byli domácí. Ve 3. min. mířili mimo. V 5. min. další šanci Libčan chytil Matoušek, ale v následující minutě to už bylo 1:0, když se na hranici velkého vápna srazili Hodač s Mitanou a domácí hráč z hranice velkého vápna prostřelil Matouška. Libčany byly aktivnějším týmem a neustále se tlačily před kosteleckou branku. V 17. min. tři obránci Kostelce v malém vápně neobsadili Bínu a ten trochu akrobaticky překonal podruhé Matouška – 2:0. Hosté byli u všech míčů později a důraznější domácí se dostávali do dalších šancí. Do poločasu mohli vést výraznějším rozdílem. Proti však byl brankář Matoušek, který svoje spoluhráče podržel dvěma dobrými zákroky. Druhý poločas se zcela odlišoval od úvodního. Hosté přidali, začali hrát více po zemi a lépe kombinovali, jenže jen k velkému vápnu domácích. Libčanští se dostávali za obranu hostů především dlouhými míči a vytvářeli si řadu standardních situací. Po jedné z nich (rohovém kopu) a další chybě v malém vápně zvýšili na rozdíl tří branek. Na konečných 4:0 po fatální chybě kosteleckého stopera upravil v 83. minutě libčanský útočník poté, co obešel i brankáře Matouška.

FC Kostelec n. O.: Matoušek – Mitana, Hodač, Klapal, Bulavcjak (60. Chaloupka) – Pinkas, Mlynář, Kvasnička, L. Šrámek (79. Vilímek) – Karnas, J. Šrámek.

Stanislav Procházka, trenér FC Kostelec n. O.: „První poločas se odehrával zcela v režii domácích. Ve druhém jsme se mírně zlepšili, ale na důraznější a lépe se pohybující domácí jsme nestačili. Navíc po hrubých chybách jsme utržili řádnou lekci a zaslouženě prohráli.“