Honzo, nemůžu se nezeptat. Proč Náchod a ne mateřské Nové Město?
Svou roli v mém rozhodování sehrálo to, že v Náchodě je perspektiva divizní soutěže a fotbalové Sportovní středisko mládeže, kde se mohu zapojit do školních tréninků. Je to i jedna z možností, jak se dál učit. Novému Městu samozřejmě budu v rámci možností nápomocen při jakékoliv aktivitě a předpokládám, že v budoucnu i jako hráč na hřišti.

Byl ve hře kromě Náchoda ještě nějaký jiný oddíl?
Nějaké nabídky byly, ale já jsem se spíš rozhodoval z těch, které byly odsud z okolí. Velice solidní jednání bylo ze strany Jaroměře i Dvora Králové, ale já jsem chtěl být co nejblíže domovu a navíc tam svou roli sehrálo i to, že bych tady v Náchodě mohl rozvinout další aktivity.

Ve vašem rozhodování tedy sehrála roli spíše jakási fotbalová budoucnost?
Nejen fotbalová ale i pracovní, protože jsem začal trochu podnikat. Působením v Náchodě se vše dá lépe skloubit. Určitou roli sehrálo i to, že za Náchod hrál děda a fotbalově zde vyrůstal i otec. Samozřejmě budu mít více času na rodinu, a to je pro mě nejdůležitější.

Kdy vás prvně Náchod kontaktoval a jak dlouho jste s rozhodnutím váhal?
Kontaktovali mě zhruba před čtrnácti dny.

S jakými osobními cíli do Náchoda přicházíte?
Tak samozřejmě Náchod by měl postoupit do divize, kam patří. Pro mě osobně je důležité, aby mi drželo zdraví.

Přece jenom jste hráč, který má určitě na víc než na krajsky přebor. Není to z vašeho pohledu trochu risk, protože budete u diváků, ať v domácích, či venkovních zápasech, pod velmi kritickým dohledem.
Tohle je bohužel takový český nešvar, ale připravený na to snad jsem. Člověka občas různé komentáře diváků třeba zamrzí, ale musí se s tím vyrovnat.

Předpokládám, že už jste s trenérem Panenkou vaši roli v týmu probírali. Prozraďte, co od vás očekává?
Abych předával zkušenost těm mladým klukům. S panem Panenkou se známe strašně dlouho, i když mě nikdy netrénoval, vlastně možná jednou v okresním výběru.

Co zápisné v kabině, už víte, co vás čeká?
Už to tam mám sečtené (úsměv). Ještě ale přesně nevím, ale asi budu muset něco do kabiny přinést.

Vím, že jste s ohledem na častá zranění už fotbal v poslední době přesunul na vedlejší roli a začal se věnovat podnikání. Berete nabídku Náchoda trochu jako restart kariéry a možný posun dál, nebo už jste od těchto ambic upustil?
Upřímně řečeno, sám nevím. Kvůli zraněním jsem byl strašně dlouho mimo, takže se sám nechám překvapit. Nechci si žádné dveře zavírat.